У Черкасах шукають присяжних для участі в судових засіданнях

У Черкасах шукають присяжних для участі у судових засіданнях. Ці люди слухатимуть винятково кримінальні справи про тяжкі злочини. Вони ухвалюватимуть рішення про те, чи мав місце злочин. Рішення ж щодо кваліфікації злочину та міри покарання – за суддею. За якими критеріями обиратимуть вершителів закону – знають наші кореспонденти.

Таку картинку ми звикли бачити в американських фільмах. Там, як і в Європі, суд присяжних – справа звична. Невдовзі, переконані в Черкаській мерії, такою вона стане й у нас.

Микола Кудрявцев, керуючий справами МВК: «Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінально-процесуального кодексу, а також до Закону «Про судоустрій і статус суддів». Ним введено таке поняття як присяжні. Це щось подібне до колишнього інституту присяжних засідателів, який був ще за СРСР».

Присяжні слухатимуть винятково кримінальні справи про тяжкі злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Клопотати про такий розгляд справи має обвинувачуваний.

Микола Кудрявцев, керуючий справами МВК: «Мій досвід підказує, що підсудні намагаються використати будь-яку можливість. Думаю, в кожній справі цієї категорії (дуже тяжкі злочини) і захист, і підзахисні клопотатимуть про слухання справи судом присяжних».

Міські депутати затверджуватимуть склад присяжних. І вже готовий список представлять до 21 серпня. Всього ж має бути 60 присяжних: по 30 із кожного району.

Микола Кудрявцев, керуючий справами МВК: «Це – особи, віком від 30 років до 65 років. Вони не повинні мати судимостей, перебувати на обліку із психічними захворюваннями. Жодних вимог стосовно освіти, досвіду роботи в певних органах закон не містить».

Робота присяжних здійснюється на громадських засадах, тобто фактично безоплатно. Їм відшкодовують лише проїзд і винаймання житла, а також добові. На думку Миколи Кудрявцева, бути присяжним – велика відповідальність і честь. А запровадження в Україні інституту присяжних – це спосіб наблизити громаду до судової системи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net