У Черкасах пропонують штучні нирки

У людей, хворих на ниркову недостатність, з’явився шанс на повноцінне життя. У Черкасах відкрито перший в Україні Центр європейського рівня для лікування нирок. Розташований він в колишньому інфекційному корпусі першої міської лікарні. Новий діалізний центр – результат співпраці міської влади та німецького інвестора. Черкасам він вкрай необхідний. Адже на сьогодні понад 14 тисяч черкащан мають хронічні захворювання нирок. Донині в місті було всього декілька апаратів штучної нирки, та й ті застрілі. «Штучні нирки» європейського рівня бачила Вікторія Курченко.

Такий вигляд мав напівзруйнований корпус першої міської лікарні рік тому. А це він же – сьогодні. З приходом німецького інвестора руїни усього за дев’ять місяців перетворилися на унікальний в Україні діалізний центр. Таке перевтілення коштувало інвестору близько шістдесяти мільйонів гривень. Ремонт теж коштовний. За словами гендиректора підрядної організації Ігоря Калашника, який ще й до всього брав безпосередню участь у пошуку інвестора, на реконструкцію корпусу витрачено близько трьох мільйонів євро. Самостійно місто таких коштів не знайшло б.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Найближчі 10 років ні в держави в цілому, ні в Черкасах зокрема не буде коштів для того, щоб забезпечити громадян сучасним рівнем медичних послуг».
На сьогодні в Черкасах декілька сотень людей потребують очищення крові за допомогою «штучної нирки». Донині у місті їх було всього

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут