У Черкасах показали гірку історію «Солодкої Дарусі»

«Солодка Даруся» об’їздила півсвіту й удруге повернулася до Черкас. Літературний твір знаної Марії Матіос на сцені втілив Івано-Франківський обласний академічний театр. Актори переповідали глибоку трагедію України 20 століття. На сцені зашкалювали емоції, лилися сльози та рвалися серця. Про гіркий присмак «Солодкої Дарусі» – в сюжеті далі.

Уже понад 160 разів івано-франківські актори розповідають історію про буковинську дівчинку Дарусю. Яка протягом свого життя бачила, як надцять разів мінялася влада. І на собі відчула її руйнівну міць. Ось це льодяник, за який Даруся видасть НКВД свого батька.

А це її поніміла мова. Бо після побаченого вона пізнала ціну мовчання. А ще – в неї постійно болить голова. То, кажуть, від солодкого.

Про Дарусине спаплюжене щастя Марія Матіос каже: писала кров’ю. Тож і акторам грати було надскладно.

Марія Матіос, письменниця: «Вони грають 160 разів. Вийти на сцену та рвати своє серце, як вони це роблять. Вони не грають, вони живуть. Ви це побачите. Іноді я хвилююся, я боюся за них. Вони рвуть своє серце разом із моїм, із вашим. Це надзвичайні актори, бо їм у середньому 25-26 років».

«Солодка Даруся» об’їздила півсвіту й удруге повернулася до Черкас. Презентувала виставу сама автор Марія Матіос. Зізнається: Черкащину дуже любить.

Марія Матіос, письменниця: «Завдяки Черкащині пишуться мої книжки. Через те, що моя перша вчителька – Марія Федосіївна Мазурик – народжена в селі Шукайвода Христинівського району Черкаської області. Вона мене вчила писати, вона мене долучала до прекрасного, доброго, і вона відучила писати мене лівою рукою».

Трагедію «солодкої» Дарусі та України 20 століття мовою театру Марія Матіос планує показати в усіх районних центрах України. Бо сподівається: вистава допоможе більше розуміти та перейматися тим, що пережив наш народ.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net