У Черкасах першими в Україні взялися виховувати майбутніх "копів" (ВІДЕО)

Майбутніх "копів" взялися виховувати у Черкасах. У двадцять п’ятій школі першими в Україні відкрили спеціальний поліцейський корпус. Посилене вивчення права, кульова стрільба та логіка. Це далеко не весь перелік курсів, які освоюють майбутні правоохоронці. День разом із майбутніми "копами" провела Вікторія Хамаза.

Так починається ранок у 25-ій школі. Замість звичної охорони здоров’я десятикласники освоюють курс домедичної підготовки. Його тут ввели лише торік. Та курсанти вже знають, як допомогти людині і на полі бою, і просто на вулиці.

15-річна Анастасія лише рік, як вирішила стати "копом". Та вже встигла скласти присягу і отримала свої перші погони. У класі дівчина серед перших. Знання, отримані тут, зізнається Анастасія, врятували їй життя.

Анастасія, учениця ЗОШ №25: "Показала таткові, як правильно рятувати людину, коли вона задихається, коли не в те горло пішло. Я показала, як це робити і це дуже допомогло. Влітку я вдавилася і він мене саме так врятував".

Не байдикують тим часом і п’ятикласники. У них урок самозахисту.

Звичайну фізкультуру тут доповнили цілим курсом самозахисту. За вчителя – чемпіон Європи з бойового самбо Роман Пантелей. Малечу, каже, вчить лише найнеобхіднішому.

Роман Пантелей, тренер із самозахисту: "Страховки, правильне падіння, прийоми самооборони, захист від ударів і больові, удушливі прийоми, боротьба".

Курс самозахисту став улюбленим для 11-річної Катрусі. Відколи дівчинка вирішила стати поліцейською, серйозно взялася за навчання. Найтяжче давалася фізкультура. Та за рік дівчинка "підтягнулася" та навіть поборола давній страх.

Катерина, учениця ЗОШ №25: "Я коли ходила сама по вулиці, мені було страшно. А після того, як я почала ходити на самбо, то я стала більш впевненою. Я вже не так боюся ходити по вулиці сама".

Вчать у 25-ій школі й азам військового промислу.

До зброї тут допускають лише найстарших курсантів. Після теорії майбутні поліцейські приступають до практики. І вже мають, чим похвалитися. 15-річна Даринка цьогоріч стала найвлучнішою у Черкасах.

Дарина, учениця ЗОШ №25: "Менше нервувати почала на стрільбі, якось легше стало. Потрібно правильно цілитися і головне – ні в кого не потрапити".

Курс підготовки майбутніх поліцейських черкаські освітяни розробили чи не найпершими в Україні, каже директор. Його формували відповідно до критеріїв відбору сучасних "копів". А це і логіка, і поглиблене вивчення законів.

Ольга Кочмар, директор ЗОШ№25: "Вони знають, що стаття 185-та частина перша – це крадіжка, якщо 115-та – вони знають, що це умисне вбивство. Це те, на чому вони орієнтуються. І ті моменти, які дадуть 100%-ву можливість надати домедичну допомогу, врятувати комусь життя".

За два роки охочих стати "копами" у цій школі збільшилося удвічі, каже директор. У планах освітян – і надалі розширювати кадетський корпус та залучати до співпраці справжній поліцейських.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут