додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах орудують телефонні шахраї (ВІДЕО)

У Черкасах орудують телефонні шахраї (ВІДЕО)

0

Черкащан продовжують ошукувати телефонні шахраї. У поліції кажуть: хоч цьогоріч таких випадків і поменшало, здирники своєї справи не покинули. Як вберегтись від зловмисників на іншому боці слухавки – розкаже Ірина Куйбіда.

Черкаський правозахисник Валерій Макеєв жертвою телефонних шахраїв не став завдяки своїй обачності. Каже, про подібні дзвінки чув, тому розмову зі зловмисниками припинив одразу. У своєму "Фейсбуці" оприлюднив номер, з якого йому телефонували. Тоді з’ясувалось: Валерій – не єдиний, кого намагались ошукати. Та покарати аферистів не вдалось – бо дзвонили з неконтрольованої частини Донбасу.

Валерій Макеєв, житель м. Черкаси: "Жодна служба безпеки ніколи не буде до вас телефонувати і запитувати, уточнювати пін-код, пароль і так далі. Стосовно пластикових карток, кредитних та соціальних карток, це персональні дані. По телефону про це спілкуватись нормальний банк не буде"

Підтверджують це і в одному із банків. Мовляв, якщо з їхнього колл-центру і телефонують клієнтам, то тільки щоб розповісти про акції чи послуги. Випитувати будь-яку інформацію їм просто заборонено. Тому, на подібні телефонні розпитування відповідь має бути одна – ані пари з вуст.

Наталія Макаренко, керівник черкаського регіонального прес-офісу банку: "Если у мошенника есть ФИО клиента, есть CVV-код, есть срок действия карты, то мошенник может совершать платежи в интернете без ведома клиента. Ни в коем случае нельзя подтверждать эту информацию, разглашать ее. Чаще всего именно благодаря этой информации совершается больше всего краж с карт"

Інколи телефонні шахраї приміряють на себе роль … правоохоронців. І у розмові називаються поліцейськими, що вимагають гроші за звільнення нібито затриманого родича. Алгоритм дій в такому випадку єдиний: спочатку зателефонувати людині, про яку йдеться. Потім – до відділку нацполіції.

Дмитро Грищенко, начальник сектору комунікацій ГУНП в Черкаській області: "Шахраї діють таким чином: вони не відпускають свою жертву від телефону. Тобто заговорюючи різними моментами: що немає часу, що все йде на хвилини… Не потрібно цьому довіряти! Навіть якщо людина потрапила до працівників поліції і дійсно це працівник поліції вимагає кошти, то ви звернетесь до поліції і його буде викрито, і він понесе відповідальність за скоєне"

Якщо телефонний шантаж таки вдався і гроші потрапили до зловмисників, вихід один – розказати все, що про них відомо, поліції. І що швидше людина звернеться до правоохоронців, то вірогідніше, що порушників знайдуть.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version