У Черкасах очікують сенсаційну прем’єру за участі світових зірок

У мистецькому житті Черкас – справжня сенсація. 23 грудня в драмтеатрі відбудеться міжнародна прем’єра опери Йоганна Штрауса «Циганський барон». Цей мистецький проект відбувається за підтримки мерії міста. На черкаській сцені гратимуть найкращі актори з країн Бенілюксу. Вистава тільки один раз буде йти в Україні мовою оригіналу, тобто німецькою. Вона вже викликала зацікавленість у театральних критиків та оглядачів з усього світу. Як драмтеатр готується до прем’єри «Циганського барона» – бачила Вікторія Курченко.

У черкаському драмтеатрі – кипить робота. Тут усі готуються до прем’єри опери Йоганна Штрауса «Циганський барон». Творчий склад проекту по-справжньому зірковий. Актори та співаки з’їхалися до Черкас з усього світу. Та на зірковість, – стверджує режисер вистави Марк Крон, – тут ніхто не страждає. Сам він у захваті від роботи. Ані хвилини не жалкує, що погодився на таку, як сам говорить, пригоду.
Марк Крон, режисер-постановник: «Тому що Штраус пише музику, яка є чимось середнім між оперетою та оперою. З цієї причини ця музика багата, у ній стільки драматичності».
Готують прем’єру у пришвидшеному темпі. На все про все мають всього три тижні. Та енергійний режисер-постановник не скаржиться. Має свій рецепт успіху.
Марк Крон, режисер-постановник: «Єдиний секрет – працювати, як у пеклі. Я б хотів мати багато часу, приміром, 6 тижнів на це. Але в театрі

неважливо: маєш ти на постановку 4 місяці чи менше. Тижня завжди не вистачає».
Тож актори репетирують по десять годин на добу.
Нідерландський актор Берт Сімхоффер до роботи взагалі береться лише з усмішкою. Так і від репетицій не втомлюється.
Берт Сімхоффер, актор, Нідерланди: «Ще не втомився. Більше втомився від подорожі. Бо була довгою. На репетиціях завжди отримуєш багато енергії, тому цей етап мені подобається».
Своїм персонажем він задоволений. Та по секрету розповів, що поклав око й на іншу роль.
Берт Сімхоффер, актор, Нідерланди: «За тридцять років, що я працюю на сцені, я жодного разу не грав цю роль. Тому вона мені подобається. Якщо б я мав вибір, то обрав би роль графа Гомоная. Він гусар і в нього дуже гарна арія».
У сусідньому залі репетирує хор вистави. У складі – черкаські актори. З німецькою більшість не товаришує. Тож зазубрюють кілограми тексту.
Поки одні тягнуть ноти, інші – гарцюють на паркеті.
Це репетирує балет під керівництвом в’єтнамського балетмейстера Тао Нгуен. Результат роботи і актори, і хористи, і танцівники обіцяють показати на прем’єрі вистави. Поки ж усі намагаються отримати по максимуму від міжнародної співпраці.
Володимир Осипов, директор Черкаського драмтеатру: «Работать вместе с такими актерами – для нас великий мастер-класс, для артистов – опыт, для театра – имидж».

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут