У Черкасах на одне стихійне сміттєзвалище стало менше

Велике перетворення. Багаторічне сміттєзвалище, що на вулиці Лісова просіка, замінили на квітник. Ініціатори такого перетворення – благодійний фонд «Дитячий світ», громадські організації «Молода громада» та «Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ». Подробиці знає Юлія Доброскок.

Багато років поспіль це місце на вулиці Лісова просіка було найулюбленішим для нечепур. Привчити людей до чистоти комунальним службам ніяк не могли. Цю латку землі несумлінні черкасці постійно перетворювали на стихійне сміттєзвалище.
Ірина Попкова, начальник комунального відділу департаменту ЖКК МВК: «Щоденно приїжджала сюди техніка, вивозила сміття. Сюди зносили габаритне сміття з домоволодінь, відходи».
Зрештою, боротися за чистоту вирішили й комунальники, й міські екологи, і громадські організації – у рамках акції «Перетвори смітник на квітник». Одні з ініціаторів прибирання – представники Черкаського обласного відділення «Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ».
Андрій Більда, депутат Черкаської міської ради (група «ПВД»): «Це перша громадська організація, яка відгукнулася на цю акцію. Вони не просили ніякої допомоги. Вони подзвонили та сказали, що хочуть прибрати сміття біля своїх помешкань».
До толоки долучилася і молодь. Дмитро – курсант Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Прийшов сюди прибирати з власної волі. Каже: навчається поруч і хоче зробити своє місто чистішим. Щоб перетворити це засмічене узбіччя на квітник, каже Дмитро, благодійникам довелось вантажівкою вивозити габаритне сміття та власноруч збирати цілу купу дрібного.

Дмитро Осипенко, курсант Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України: «Вигребли близько 50 мішків сміття. Це і палиці, і папір, і сигарети».
Тепер на місці колишнього смітника створюють справжню оазу. На завезеному чорноземі заквітчують клумби та висаджують кущі. Посадковим матеріалом підсобив міський відділ екології та черкаські підприємці.
Дмитро Андрійченко, соціальний працівник ЧОВ ВБО ВМ «ЛЖВ»: «Вложена частица труда. Не оставлять же на произвол судьбы все это. Будем и сами следить, и привлекать местных жителей».
Перетворювати смітники на квітники, кажуть організатори, будуть і далі. Сподіваються, що таким чином черкасці привчатимуться до порядку.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net