У Черкасах АТОвці допомагають колегам по зброї із пошуками роботи (ВІДЕО)

Демобілізовані бійці повертаються додому. Ті, у кого до служби не було постійного місця роботи, змушені його шукати. У Черкасах самі ж бійці, які повернулися з фронту, створили громадську організацію. На меті мають допомогти колегам по зброї. Окремий проект – їхнє післявоєнне працевлаштування.

Доброволець 34-го батальйону територіальної оборони Сергій Вікторов пішов служити у травні минулого року. Від початку липня вже був на передовій. Його бригада разом з іншими звільняла Дзержинськ, потім зайняла позиції біля Горлівки. При виконанні одного із завдань Сергій травмував ногу.

Сергій Вікторов, боєць 34-го батальйону територіальної оборони: "Ехали на БРДМе, попали в засаду, работал пулеметный расчет, сделали быструю разгрузку, при этом я неудачно прыгнул и нога сложилась. Ребята вытащили меня из-под обстрела".

З лікарні Костянтинівки волонтери доправили Сергія до Черкас. Тут зробили операцію. Від комісування чоловік відмовився. Так і воював з пластиною в нозі. Зараз Сергій повернувся зняти пластину і знову їде на схід. До демобілізації.

Сергій Вікторов, боєць 34-го батальйону територіальної оборони: "Стоим. Отступать не собираемся. Все настроены патриотически".

Для таких, як Сергій, у Черкасах в самі ж військові створили громадську організацію. Серед іншого вона допомагатиме фронтовикам працевлаштуватися. Тут створили власну службу безпеки, куди беруть на роботу бійців, які повернулися з АТО. Сергію тут теж запропонували роботу.

Олексій Колісник, голова громадської організації "Черкаський союз учасників АТО": "Люди не все уходили, у кого оставались рабочие места здесь официально, кто неофициально, это на усмотрение работодателей, скорее всего, они были уволены. Для этого мы создали свою службу безопасности, которая будет предоставлять охранные услуги. И костяком этой фирмы будут ребята, прошедшие войну на востоке".

Нині майже із двохсот чоловік, які повернулися з війни, більше ста вже поновили на попередніх робочих місцях.

Олег Захаренко, заступник Черкаського обласного військового комісара: "Якщо є якісь проблеми по відновленню на роботі колишнього військового учасника АТО, то військовий комісаріат може допомогти юридично, написати скарги чи листи. Але на сьогодні таких прецедентів в нас немає".

Загалом область призвала більше чотирьох тисяч чоловік. Чергову хвилю демобілізованих очікують наприкінці травня. Із фронту додому повернуться до п’яти сотень бійців.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net