У Черкасах активізувалися ліфтові крадії

У Черкасах активізувалися ліфтові крадії. Востаннє вони господарювали в місті близько чотирьох років тому. Тоді ліфтові злочинці полювали за алюмінієвим обрамленням дверей, гальмівними котушками та демпферними пружинами. Останні деталі стали об’єктом їхньої уваги і тепер. Демпферні пружини зловмисники поцупили в п’ятьох ліфтах. Відтак мешканці кількох будинків у місті вже тиждень дістаються до своїх помешкань пішки. Без цих деталей експлуатувати електропідіймачі заборонено. Чи довго люди користуватимуться східцями – у сюжеті далі.

Мешканці цієї дев’ятиповерхівки вже тиждень дістаються до своїх помешкань пішки. В шахтах ліфтів побували мисливці за металом. Вони поцупили демпферні пружини та навіть двадцятикілограмові драбини. Для
крадіїв цінність пружин у металі. За одну таку в пункті прийому брухту вони вторгують гривень з двадцять. Тоді як справжня вартість демпферної пружини – аж шістсот гривень. Без цих деталей експлуатувати лІфти – заборонено.
Сергій Коляда, начальник дільниці № 1: «Ліфт може працювати, але коли, не дай бог, обірвуться канати, то вони служать для амортизації, для того, щоб кабіна могла на них відамортизуватися».
Ось у цьому під’їзді у ліфтовій шахті залишилася всього одна пружина. Бетонне кріплення злодії не подужали.

Василь Старіков, начальник управління ЖКГ: «У минулому році, позаминулому році були випадки крадіння демпферних пружин ліфтів. І ми вирішили боротися з цим шляхом приварення пружин до металевої основи».
Пружини, які ліфтовики не встигли прикріпити, – і стали здобиччю крадіїв.
Мешканці говорять: чули, як вночі хтось господарював біля ліфтів, та вийти побоялися.
Ніна Петрівна, мешканка будинку по вул. Смілянська 126/2: «Есть у нас любителі металу, собирають по подєздах, по подвалах. Ліфтову шахту вміють всі відкривати – знають як».
Натомість Василь Старіков підозрює у непорядності колишніх ліфтовиків.
Василь Старіков, начальник управління ЖКГ: «Людина, яка не знає і не розуміється на ліфтах взагалі, не може це зробити. Щоб попасти в шахту, треба знати, куди заходити, що робити і як відкривати».
Якщо крадія впіймають – від кримінальної відповідальності він не відкараскається. Роботу ліфта по Громова, 29/3 вже відновлено. Поновити роботу решти – комунальники планують найближчого тижня.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net