Тягнемо-тягнемо, а дотягти не можемо

Жителі села Думанці, що за 25 кілометрів від обласного центру, і досі живуть без газу. Уже понад чотири роки вони борються з чиновниками за блакитний вогник. Посадовці розводять руками. Мовляв, немає грошей. Власним коштом газифікувати село люди не можуть. Пороги усіх можливих держустанов уже набридло оббивати. Як до останньої інстанції – звернулися до телекомпанії ВІККА.

Надія Іващенко, жителька с. Думанці: «Уже навколишні села набагато віддаленіші і газифіковані, а наше село під боком обласного центру і отаке ставлення до людей».
Ще у 2005 році розпочато газифікацію села Думанці. Держава виділила перший і поки що єдиний транш у розмірі чотирьохсот п’ятдесяти тисяч гривень. Іншу частину коштів вклав у будівництво газопроводу до села підрядник із Сміли. Селяни почали самотужки робити обв’язку. Вони хотіли швидше отримати блакитний вогник у своїх оселях. Придбали труби, котли та інші необхідне. Такі покупки кожній із 120 думанських сімей коштували від 7 до 10 тис. грн.
Олександр Сушич, житель с. Думанці: «Целый год нас уговаривали, чтоб мы согласились на это строительство. Я корову сдал, телку сдал, чтобы заплатить кредит под 3 %».
Усі соціально важливі об’єкти теж без газу.
Василь Донець, житель с. Думанці: «Лікарня без газу, магазин без газу, клуб без газу, сільрада без газу, школа без газу. І всі ми 140 осіб без газу, це вже ті, що зробили розводку собі».

Василь Донець, житель с. Думанці: «А тепер так – газу нема, а труби гниють, а через три роки ці труби будуть непридатними. Облгаз прийде приймати оці газопроводи і скаже, що знову треба робити розводку».
Селяни бідкаються, аби газ, то пенсіонерам не треба було б турбуватися, де взяти дрова.
Марія Радько, жителька с. Думанці: «То прийде та, що хліб продає, та внесе, то сама в корзину покладу та втягну. Та так і топлю, треба топить, бо холодно».
До того ж опалення хати дровами – задоволення не з дешевих. Одна машина деревини коштує 500-700 гривень. А потрібно щонайменше дві. Якщо рубають дрова наймані люди, то доведеться віддати ще 200 гривень. Але думанчани налаштовані рішуче. Вони вимагають добудувати газопровід. В чиновників своя відповідь.
Анатолій Головатий, заступник голови РДА з гуманітарних і соціальних питань: «Проблема з Думанцями в тому, що там залишилося 700 м провести гілки. Вона коштує 1,4 млн. гривень. В районі цих коштів немає. Ми зверталися і в ВР до депутатів, і в облраду, але в зв’язку з кризою, поки що виділення коштів затримується, але ми тримаємо цей об’єкт під увагою».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net