Тут паркан і там паркан

По безкультур’ю парканом. Так вирішили жителі приватного будинку та орендарі кафе, що біля палацу культури «Дружба народів». Вони жаліються, що вже втомилися вигрібати сміття із прилеглих територій. Тому кожен зі свого боку встановив паркан. Побороти стихійні сміттєзвалища в такий спосіб вдалося. І усе б нічого, але цими парканами зацікавилася муніципальна інспекція. Територію оглянула і постановила: це самовільне захоплення землі. Люди обурені такими звинуваченнями. Більше про «парканний конфлікт» – у сюжеті Вікторії Курченко.

Донедавна ця зелена зона у самому середмісті Черкас була відкритою для всіх. Тепер опинилася за парканами. З цього боку огорожу ще лагодять.
Сергій Пархоменко, приватний підприємець: «Я є приватним підприємцем, цей паркан зробив сам, установив все».
Замовили, говорить підприємець, мешканці будинку поруч. Його господиня пояснює: паркан – це вимушений крок. До цього їм щоденно доводилося прибирати непотріб, який сюди зносили звідусіль. Дратував власницю будинку і стихійний громадський туалет.
Світлана, мешканка будинку: «Чому я повинна прибирати їхнє сміття, яке вони сюди зносять пакетами. Мені це набридло робити, ми дві машини вивезли сміття, заплатили 400 гривень».
Пані Світлана запевняє: вони будувати тут нічого не збираються. Хіба що озеленять територію. Інспектор їй повірила, та все ж зобов’язала звернутися до міської влади, аби все узаконити. Більше питань у муніципальної інспекції до іншого паркану.

Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції МВК: «Неодноразово виносилися підприємцю цьому приписи про те, щоб вона негайно демонтувала паркан, прибрала споруди, ми складали протоколи, штрафували її».
Олег Сушко, представник орендаря кафе: «Протоколов не было».
Це представник орендаря тутешнього кафе. Чоловік стверджує, що вони теж борються парканом з безкультур’ям. Як того не було, тут був суцільний смітник. Тепер – літній майданчик кафе.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції МВК: «Тут розташовані зараз столики, відвідувачі розпивають спиртне, хоча ніяких дозволів на розташування столиків, торгової точки на сьогодні немає».
Олег Сушко, представник орендаря кафе «Фонтан»: «Дозоли в нас є на цей літній майданчик, на 2555 кв. метрів».
На підтвердження своїх слів Олег Сушко показує відповідні документи.
Із додаткової угоди до договору суборенди від 29 березня 2010 року: «Суборендар зобов’язаний утримувати в належному стані територію, прилеглу до об’єкта суборенди, та здійснювати її благоустрій, в тому числі обладнати торговельні та інші майданчики».
Згідно з планом визначення меж, йдеться саме про територію, огороджену парканом. Ознайомлюватися з цими документами, за словами Олега Сушка, інспектори відмовилися. Натомість склали протокол. Тепер стосунки обидві сторони з’ясовуватимуть на адмінкомісії.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут