Тут палити заборонено!

Антитютюнові зупинки. У Черкасах дві зупинки громадського транспорту розмалювали відповідними написами та позначками: «Тут палити заборонено». Експеримент громадська організація «Паритет» та центр «За чисте повітря» провели в межах проекту подолання соціальних проблем Черкащини. Ініціативу громадських організацій матеріально підтримав благодійний фонд «Наддніпрянський». Дієвість такого методу боротьби із палінням у громадських місцях перевіряла Марина Лук’яненко.

У громадських місцях Черкас, зокрема, на зупинках громадського транспорту та 50-метровій зоні навколо них, палити заборонено вже близько 5 років. Громадські організації міста щорічно так чи інакше нагадують про це черкасцям. Цьогоріч «борці за чисте повітря» відповідними позначками та написами «Тут палити заборонено» розмалювали дві зупинки: «Будинок Торгівлі» та «Центральний ринок». Своєї черги чекає зупинка Сєдова. Таке наочне попередження, на думку очільника громадської організації «Паритет» Сергія Гончара, повинне віднадити курців від паління на зупинках. Натомість некурцям воно додасть самоповаги, й вони нарешті сміливо почнуть робити зауваження порушникам закону.

Сергій Гончар, голова ГО «Паритет»: «Оскільки курець задовольняє свою потребу, свою залежність, а інші люди згодом звертаються до лікарні і хворіють на інфаркт, інсульт і рак».

За свідоме порушення закону курцям доведеться платити від 170 до 340 гривень штрафу.

Сергій Гончар, голова ГО «Паритет»: «Людина, яка закурила на цих зупинках, чітко знає, що вона порушує закон і що тут курити не можна».

Думки черкасців з цього приводу неоднозначні. Городяни традиційно розділилися на три табори: курців, некурців та тих, яким байдуже.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут