Турбота про літніх людей

Подарунок сивочолим. У Черкасах пенсіонери отримали змогу цікаво та з користю проводити дозвілля. Соснівський терцентр спільно з відділенням усеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» організували Центр соціальної активності. Назва центру — «Активне довголіття». Тут старенькі мають змогу займатисяв різноманітних гуртках, відвідувати аромотерапевтичні сеанси та вчаться покращувати своє здоров’я. Далі – в сюжеті.

У Соснівському територіальному центрі стареньким дарують радість життя. Новий центр «Активне довголіття» об’єднує літніх людей із активною життєвою позицією. Його безкоштовно можуть відвідувати всі підопічні терцентру.
Володимир Голобородько, відвідувач: «Це взагалі, як вогник. Це надія кожного пенсіонерата кожного ветерана. Це радість для людини — на першому місці».
Марина Бугеря, директор проекту: «Всі надзвичайно творчі, активні. Найголовніше — вони мають змогу відволіктися від повсякденних турбот, проблем. Це люди усміхнені, їх приємно бачитита спілкуватися з ними».
Робота центру розписана по днях. Чим саме займатись у ньому, старенькі визначали самі.
Леся Колісник, директор Соснівського терцентру: «Ми робили анкетування та опитування літніх людей. Питали, чим вони хотіли б займатись. Вони в анкетах вказали на всі свої побажання. Ми тепер їх максимально реалізуємо».

Для сивочолих організували 5 гуртків. Найбільше полюбляють тут співати.
Для ерудитіві любителів інтелектуальних ігор організувалив центрі шахово-шашковий гурток.
Володимир Голобородько, відвідувач: «Мені дуже цікаві заняття з шахів. Тут я зустрічаюсь із однолітками. Ми обговорюємо злободенні питання, самовдосконалюємось, духовно розвиваємось».
Дбають тут не лише про дозвілля, але й про здоров’я. Зняти стресі зберегтив тонусі м’язи допомагає спортивна зала з тренажерами. Зі старенькими займається інструктор із трудової адаптації.
Ольга Мєдвєдєва, відвідувачка: «Для меня этот центр, как родной дом… Очень мне нравится кабинет физкультуры. Занимаюсь там, при возможности».
Відчути справжній релакс допоможе кімната для аромотерапевтичних сеансів. Кілька крапель аромомасел покращюють самопочуття танастрій.
Ольга Шароха, медична сестра: «Вони полюбляють прийти сюди, розслабитись, помріяти, оздоровитися».
А ось це місце для стареньких найулюбленіше. Це — кімната зустрічей. Тут можна і послухати музику, і переглянути улюблені фільми і навіть поспіватив караоке.
Марина Бугеря, директор проекту: «Дооблаштували кімнату зустрічей. Придбали і музичний центр, і телевізор, і магнітолу. Великою популярністю користується караоке».
Та найголовнішим атрибутом цієї зали є стіл із гарячим чаєм. Саме тут літні люди активно спілкуються між собою.
Ганна Дубина, робітниця Соснівського терцентру: «Вони полюбляють тут поговорити, різні історії розповісти».
Удосконалювати центр довголіття його керівники планують і надалі. Вже незабаром тут обіцяють організувати ще кілька гуртків.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net