Транспорт ледь їздить, люди ледь ходять

Зима продовжує випробовувати Черкаси на міцність. Висота снігового покриву в місті вже перетнула сорокасантиметрову позначку. Лише за січень в області випало дві місячні норми опадів. Утім, нинішні погодні умови в гідрометеоцентрі аномальними не називають. Хоча додають: востаннє стільки снігу Черкаси бачили двадцять років тому. І тоді, і зараз таку погоду спричинив циклон із Півдня. Як нині місто бореться з негодою та чи бореться взагалі – перевіряла кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

Дев’ята ранку. У місті – транспортний хаос. Дістатися до роботи черкасцям заважають заметені снігом дороги. На зупинках – аншлаг.
Снігоприбиральної техніки, – говорять городяни, – тут не бачили. Тротуари та дороги в центрі перетворилися на ковзанку, припорошену снігом. Піщано-соляної суміші немає і сліду. Таксі викликати навіть сюди – за щастя. Та це все ще квіточки. Що далі від центру, то гірша дорога. На площі 700-річчя – затори та ДТП. Водіям не до правил дорожнього руху, їдуть де можуть – навіть по зустрічній.
Маршрутки, на які чекають в центрі, втрапили в снігову пастку – на околиці.
Водій жаліється: така халепа на кожній зупинці. Допомагають вибратися із снігової пастки «друзі по нещастю». Ледь не кожен має про запас лопату. На комунальників, – говорять, – вже не покладаються. Автомобіль у ці дні, говорять водії, вже не розкіш, а головний біль. Одні без сторонньої допомоги не їдуть. Інші – без лопати не рушають. Третіх – рятують еменесники.
Снігоприбиральної техніки і тут ніхто не бачив. Більше пощастило вулиці Благовісній – дорогу розчищають відразу декілька машин. Щоправда, недовго. Втрапляють у затор.

Раніше, – говорить комунальник Микола Іванович, – спецтехніку супроводжували даішники. Тепер їм не до цього. Всі задіяні на виборах. Тим часом водіям урвався терпець. Гуртом вирішують боротися з автомобілем-винуватцем затору.
Згодом техніка рушила, куди – не уточнюють. Лише зауважують: прибиратимуть, поки вистачить пального. З ним – неабиякі проблеми: Держказначейство не пропускає платіжки на пальне.
Міський голова запевняє: комунальники працюють на повну потужність. Вже три дні борються із снігом цілодобово. Та сили – нерівні. Техніки прибирати такі снігові замети бракує. У гідрометеоцентрі підтверджують: такої кількості опадів і водночас стабільно низької температури Черкаси не бачили вже років з двадцять. У попередні роки, якщо і випадало стільки снігу, то сама погода його так би мовити прибирала: після снігопаду – відразу наставала відлига.
Усе ж у гідрометеоцентрі заспокоюють: відзавтра Сибірський антициклон замінить нинішній циклон з Півночі. Вже не сніжитиме, зате морозитиме аж до 15 лютого.
Відтак зима продовжить випробовувати Черкаси на міцність. Чи пройде місто тест-контроль морозом після проваленого снігом – покаже час.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут