Тижневий огляд преси

0

Краще не хворіти
Краще не хворіти. Такий висновок роблять журналісти газети «Акцент». Останнім часом затримки з оплатою лікарняних листів стали звичайним явищем. Чиновники пояснюють це тим, що в деяких організаціях обсяги витрат на цей вид соціальної допомоги значно перевищує суми нарахованих страхових внесків. За статистикою, для оплати лікарняних працюючим українцям потрібно близько 4 мільярдів гривень на рік. Але зараз вже і цих грошей не вистачає. За заявами керівництва Фонду соціального страхування від тимчасової втраті працездатності, сьогодні фонд не може зібрати тієї суми внесків, яка змогла б компенсувати всі витрати.

«Бездашні» і бідолашні
800 черкаських багатоповерхівок мають дірявий дах. Про це пише газета «Вечірні Черкаси». Цьогорічна зима спричинила не лише жахливий стан доріг, а й покрівель. Дахи 75% багатоповерхових будинків Черкас комунальної власності зараз протікають. Із них п’ята частина потребує капітального ремонту, проте в міської влади ледь вистачає грошей на латання дірок. За словами начальника управління житлово-комунального господарства Черкаського міськвиконкому Василя Старікова, найгірша ситуація з дахами на Хімселищі. Значна кількість тамтешніх будинків зведена ще за часів Хрущова, і їхня покрівлі вже відслужили своє.

Нащадок Кобилянської
Про черкаську рідню Ольги Кобилянської пише «Молодь Черкащини». У генеалогічному дереві місцевого студента простежується коліно спорідненості з відомою українською письменницею. У дитинстві маленький Діма не раз чув оповіді про те, якою простою і скромною за життя була Ольга Кобилянська. Мама розповідала знайомим, що письменниця полюбляла носити класичні речі, а також була дуже привітною, пунктуальною. Тоді хлопчик і не здогадувався, що матір почула про це від його бабусі. Нині Дмитро отримує вищу освіту за спеціальністю «Історія України», грає у рок-гурті та вважає, що твори Кобилянської актуальні і сьогодні.

Дідівщина по-черкаськи
Про випадки дідівщини у військових частинах Черкащини пише газета «Прес-Центр». «Діди» б’ють молодих новобранців та примушують їх ставати в «позу страуса». Нещодавно кілька таких випадків розкрила черкаська військова прокуратура. А в одній із військових частин Черкащини свій «крутий» норов двоє «дідів» продемонстрували, побивши офіцера, який вимагав від них дотримання порядку. Один «крутий» за це отримав 4 роки умовно, а інший найближчі 2 роки проведе на тюремних нарах. Однак, за офіційними статистичними даними, за останні 5 років, порівняно з минулими роками, істотно зменшилась кількість фактів як позастатутних відносин, так і випадків травмування чи загибелі військовослужбовців, пов’язаних зі згаданими негативними проявами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version