Техпаспорт «без родичів»

Відтепер вписувати в техпаспорт родичів не можна. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою внесені зміни до порядку реєстрації транспортних засобів і згідно з якою набувають чинності нові правила надання іншим особам права на керування своїм транспортом. Раніше інструкція МВС дозволяла вписувати в техпаспорти прізвища когось із родичів. Тепер усе змінилось: власникові транспортного засобу для надання права на управління своїм особистим транспортом іншим особам необхідно оформити на них тимчасовий реєстраційний талон або нотаріальну довіреність.

Раніше автовласник міг вписати до свого техпаспорту найближчих родичів. Така можливість існувала багато років. Однак тепер усе змінилось: із початку року набули чинності нові вимоги щодо порядку реєстрації транспортних засобів.
Якщо власник ТЗ хоче надати право іншим фізичним особам, зокрема й найближчим родичам, на управління своїм особистим транспортом – йому слід буде оформити на них тимчасовий реєстраційний талон або ж нотаріальне доручення. Термін дії цих документів визначатиме господар транспортного засобу, зазначаючи його у своїй заяві. До того ж дійсними документи будуть лише за наявності основного свідоцтва про реєстрацію. Безперечно, для більшості автомобілістів можливість вписувати родичів до техпаспорту була вигідною.
Микола, водій: «Для меня лучше, если еще кто-то будет владельцем машины. Потому что я в возрасте, а так дочка заменит».

У ДАІ запевняють: такі нововведення зможуть допомогти отримувати інформацію про тих, хто сидить за кермом. Окрім того, у разі ДТП штрафуватимуть не власника автівки, а офіційного користувача транспортного засобу. Тому нововведення не лише полегшить роботу інспекторам, але й допоможе встановлювати справедливість. Натомість, водії іншої думки.
Микола, водій: «Даішникам може і полегшить, а людям – ні».
Дехто з водіїв про такі «техпаспортні» зміни чує вперше. А ті, хто про нововведення вже знає, не дуже схвалює.
Нові правила поширюватимуться лише на тих, хто збирається реєструвати або перереєстровувати машину. Тих, хто їздить за старими техпаспортами, карати не будуть.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут