додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Таємниці рідного міста: Будинок Цибульських

Таємниці рідного міста: Будинок Цибульських

0

ВІККА-НОВИНИ продовжують знайомити черкасців із визначними історичними місцями та культурними об’єктами. Сьогодні ми розкажемо вам про будівлю, яка відіграла важливу роль у житті великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Виявляється, поет у чи не найтяжчі хвилини свого життя приїздив до Черкас. Та мешкав у Будинку Цибульських. Черкаська родина купців за 500 рублів і золотий годинник викуповувала народного генія. Більше розповість Олена Берестенко.

Гостем цього ошатного будинку в Черкасах свого часу був Тарас Шевченко. У цій будівлі, вважають історики, під час арешту під наглядом поліції перебував український геній. Було це далекого 1859 року. Родина Цибульських, добре знана серед місцевих жителів, робила все можливе, щоб визволити поета з-під варти. П’ять тяжких днів Тарас Шевченко провів саме в Черкасах.

Сергій Ганницький, краєзнавець:

Будинок Цибульських, а нині музей Кобзаря, був одним із перших висотних у Черкасах. На початку 20 ст. будівлю реконструювали та частково змінили зовнішній вигляд. Нині вона розміщена в історичному центрі Черкас. На розі сучасних вулиць Хрещатик і Байди Вишневецького.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «

Вихідці з дворянського роду – Цибульські – тривалий час товаришували з Кобзарем. У Черкасах їх знали передовсім завдяки торговельним зв’язкам і меценатству.

Сергій Ганницький, краєзнавець:

Про музей Кобзаря, а тим паче про будинок Цибульських, черкасці знають небагато.

Марта, жителька м. Черкаси:

Руслан, житель м. Черкаси:

Володимир, житель м. Черкаси:

Тим часом згадана будівля залишається архітектурною та культурною пам’яткою Черкас. Вона продовжує вбирати цілий пласт суспільного досвіду. Відчуває менталітет і характер черкасців. А через тривалий шлях історичних перетворень її по праву можна назвати чи не найцікавішою спорудою для сучасників.

Сергій Ганницький, краєзнавець:

Нині тут розташований музей Кобзаря. Його часто називають єдиним у світі музеєм однієї книги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version