Свято єдності

Свято єдності. У неділю, 22 січня, Україна відзначила День Соборності. Наприкінці 2011-го з легкої руки Президента України Віктора Януковича цей день іменували ще й святом Свободи. Нагадаю, 93 роки тому в Києві на Софійській площі відбулась доленосна подія. На урочистих зборах проголосили Акт Злуки. Ним стверджувалося об’єднання двох тодішніх держав – УНР і ЗУНР – в єдину соборну Українську державу. До цього східна частина України перебувала під гнітом Російської імперії, а західна – була Австро-Угорською. Тоді ж єдиним державним гербом став тризуб.
У Черкасах День Соборності відзначили традиційно – покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку й урочистостями у Драмтеатрі.
Світлана Литовченко, жителька м. Черкаси: «Це – незалежність наша, це той день, коли ми зрозуміли, що ми – українці, що ми – єдине ціле».
Євдокія Кузнєцова, жителька м. Черкаси: «Східна та Західна України з’єдналися разом. Стала одна держава».
Житель м. Черкаси: «Це коли ЗУНР об’єдналася з УНР. Об’єднання українських земель, як я розумію. Я, як українець, люблю українські землі. І приєднання земельки – це завжди приємно».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net