Свято святого Андрія Первозваного

У неділю 13 грудня святкуватимемо одне з найбільших православних свят – День святого Апостола Андрія Первозваного. Апостол Андрій був братом первоверховного апостола Симона, якого пізніше Господь назвав Петром. Андрій став першим послідовником Ісуса Христа, тому й одержав найменування Первозваний. Апостол був свідком проповіді Ісуса Христа, його чудес. Він бачив страждання Спасителя, Його смерть і Воскресіння. Цього дня не можна сваритися, сердитися, скаржитися, жаліти себе і плакати. Люди, народжені цього дня, мають обов’язково вшанувати свого покровителя, сповідатися та прийняти Святе Причастя.

Ще коли Андрій і його брат Петро були звичайними рибалками, Христос пророкував, що вони будуть «ловцями душ людських». Так і сталося: обидва брати були кращими учнями Христа. Він став послідовником справи Христа і визнав його як Месію.
Отець Андрій, Свято-Троїцька церква: «Його називають Первозваним, тому що він був першим покликаний на апостольське служіння. Ми знаємо, що 12 Апостолів було. Саме апостол Андрій Первозваний став першим учнем Христовим».
За переказами, Андрія, як і Ісуса Христа, замучили мученицькою стратою – розп’яттям. Хрест, на якому його стратили, був виготовлений за його проханням. Він мав іксоподібну форму. Відомий нині як «Хрест Святого Андрія». Адже Андрій вважав себе невартим бути страченим на такому ж хресті, як і Ісус. Пам’ять святого Андрія Первозваного

особливо шанують в Україні. З ним пов’язують виникнення Києва. На його честь відому вулицю столиці називають Андріївським узвозом. З давніх-давен у ніч на Андрія дівчата ворожили. Вони вірили, що «Андрієва ніч» допоможе їм довідатися про долю. Проте церква ці дії засуджує.
Отець Андрій, Свято-Троїцька церква: «У народі існує така традиція, що займаються різними гаданнями. Це не церковна і не православна традиція. Це – язичництво, яке нам треба викорінювати. Людина, яка думає, що звертається до Андрія Первозваного, щоб він якось допоміг, якось дарував якусь допомогу, то таким чином цими ворожбами і колдовством людина насправді звертається до батька Неправди, до диявола».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net