Свого не цурайтесь

Німецька культура стає ближчою черкащанам. Тепер, щоб ознайомитись з особливостями національного колориту, не обов’язково їхати за кордон. Вироби майстрів та експозиції основних календарних свят німецька громада Черкащини презентувала у Художньому музеї. На виставці «Німецький колорит» побували і наші кореспонденти.

Різноманітні ляльки, вишиті серветки, національний одяг і оздоблені старі фото – все, що так чи інакше, зв’язує їх з Батьківщиною, етнічні німці старанно бережуть і доповнюють власними творіннями. Аби й нащадки не забули, чийого вони роду.
Катерина Іващенко, керівник обласної організації «Центр німецької культури»: «Одними из первых были приглашенные Ольгой, вдовой князя Игоря, немецкие священнослужители во главе со священнослужителем Альбертом. Большая группа была, потому что киевское княжество пыталось избавиться от гнета Византийского и искало союзников в Европе».
У різні часи до України їхали зброярі, ремесляники, виноградарі з Німеччини. Нині на Черкащині проживає понад п’ятсот етнічних німців. Головне правило нації – дисципліна і порядок відображено навіть у мистецьких роботах. Зокрема у вишивці переважають звернення-настанови.
Катерина Миронюк, учасниця «Фрау клуба», майстриня вишивки: «В роботах, які я представляю, використано філейно-гіпюрні роботи. Дуже

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут