«Світ унікальних дереворитів»

Унікальна творчість Ярослава Гладкого. У Черкаському художньому музеї відкрили виставку дереворитів. Таких картин черкаська публіка ще не бачила. У чому особлива неповторність творчості митця – дізнавалася Ольга Антонюк.

У Художньому музеї відкрили незвичайну виставку. Таких картин черкаська публіка ще не бачила. Ярослав Гладкий презентував експозицію «Світ унікальних дереворитів».

Ярослав Гладкий художник: «Споконвіків усі художники малювали на дереві олією ікони. Навіть мій прадід малював ікони на дереві італійським живописом».

Більше двадцяти років пан Ярослав удосконалює свою майстерність. Дослідники творів Ярослава Гладкого запевняють: такі картини – унікальне явище. Раніше подібне не вдавалося нікому.

Філігранна техніка митця особлива тим, що твір виконує за допомогою різьблення на дерев’яній дошці подвійних і потрійних перетинів. Такі штрихи набагато міцніші, ніж у звичайній різьбі прямими рівчаками.

Ярослав Гладкий, художник: «Дуже тяжко мені було знаходити саму фанеру, сам матеріал. Ми замовляли навіть на деревообробній фабриці».

Глибина різьблених штрихів різна. Завдяки цьому у гравюрах, залежно від освітлення, відбувається гра тональних відтінків, посилюється об’ємність форм. Деякі картини митець створював роками. Дружина Ярослава Гладкого вже тридцять років підтримує його у праці.

Світлана Гладка, дружина художника: «Такі художники – це незвичайні люди. До них пристосуватися практично неможливо. Якщо він у майстерні, в мене внуки ходять завжди тихенько, вони навіть стараються туди не заходити, щоб йому не заважати. Його навіть їсти попросити, то треба десять разів сказати, щоб облишив роботу».

Черкаські шанувальники мистецтва належно оцінили виставку Ярослава Гладкого.

Надія Іовлева, відвідувачка виставки: «Картины перед нами просто оживают, они теплые, внутри светятся. Это говорит, наверно, о высоком мастерстве художника».

Пан Ярослав планує не зупинятися на досягнутому. Каже: в нього ще є, чим здивувати відвідувачів.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net