Сухий закон від ДАІ

Забути про алкоголь за кермом наполегливо радять водіям черкаські даішники. Вони озброїлися новими сучасними алкотестерами. Вони дозволяють визначати ступінь алкогольного сп’яніння з великою точністю й усього за кілька секунд. До того ж, алкотестер показує тільки дані вживання людиною саме алкогольних напоїв і не реагує на вживання ліків, що містять спирт. Про перших щасливчиків, яким довелося познайомитися із чудо-пристроєм та детальніше про його можливості – дивіться в сюжеті далі.
Уперше випробувати новий алкотестер даішники вирішили в автошколі. Майбутнім водіям пити при працівникові Державтоінспекції – трохи лячно, але водночас і кортить. Адже такий шанс буває раз у житті. Найсміливішою виявилася представниця слабкої статті. Вона п’є справжнє пиво, хлопці – безалкогольний відповідник і квас.
Учасники експерименту жартують. Так ще пити їм не доводилося.
Поки триває експеримент, даішники ознайомлюють майбутніх водіїв із можливостями нового алкотестера. Він важить 200 грамів, коштує 16 тисяч гривень, має пам’ять на результати останніх 250 тестів, а також разові трубки-мундштуки в комплекті. Крім того, прилад може вловлювати пари алкоголю навіть у повітрі.
Віктор Козаченко, старший інспектор відділу ДАІ м. Черкаси: «Можна в кишеню його покласти чи на панель повісити. Ось я з вами розмовляю, і можна визначити: вживав я чи ні».

Раніше інспектори використовували індикаторні трубки «контроль тверезості». Однак кількість проміле можна було визначити тільки після експертизи в наркодиспансері. Новий алкотестер визначає кількість проміле з високою точністю.
Протестували новий пристрій працівники ДАІ вже й на дорозі. Водії новаціями трохи шоковані.
Якщо водій відмовиться від тесту та поїздки в наркодиспансер – на нього складуть протокол. Нагадаємо також, що восени 2009 набрала чинності інструкція МВС і МОЗ про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. При цьому показник концентрації алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,2 проміле.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net