Сушена риба ледь не забрала життя 18-тирічної черкащанки (ВІДЕО)

Доба у реанімації та виснажливе лікування. Життя 18-ти річної черкащанки ледь не забрала сушена таранька. Через неї у дівчини діагностували ботулізм. Смертельне інфекційно-токсичне захворювання. Та ось тільки рятівну сироватку проти недуги вдалось відшукати лише у столиці. У Черкасах потрібного медпрепарату просто не було. Продовжить Юлія Доброскок.

Це вже зараз вона поволі посміхається та розбірливо говорить. А ще тиждень тому 18-ти річна Олена була на волосинці від смерті. Виною тому – сушена таранька. Її, каже дівчина, наловив та висушив тато. Позаду доба реанімації, нині – виснажливе лікування. Медики, що виходжують зараз Олену кажуть: врятувала дівчину від загибелі лише антитоксична сироватка. Їх ввели юній пацієнтці першого ж дня захворювання.

Ніна Романенко, завідувач інфекційного відділення: "Збудник цієї хвороби виділяє найсильнішу в природі отруту. Вона є абсолютно смертельною. Якби не було введено специфічної сироватки, то прогноз був би дуже не сприятливий"

Ось тільки протиботулістичну сироватку Олениним батькам довелось купувати самостійно. У медзакладі проти цієї болячки не було жодної дози.

Олена Ханасик, хвора: "Тато почав шукати, дізнались, що в Києві є сироватка"

Не лише сушена річкова риба може спричинити ботулізм. А й домашні консервовані м'ясо, гриби та фрукти. Пояснює головний медик Черкас Олег Стадник. Разом із тим бідкається: у місті відсутні антитоксичні препарати не лише від рідкісного ботулізму. А й від правця та дифтерії. На вищих владних щаблях про проблему знають. Туди, каже головний міський лікар, направив не одне своє звернення. Та ситуація залишається майже безнадійною.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я МВК: "Єдиний спосіб її активації, вирішення таких проблем – піар компаній по таких випадках і донесення до очільників охорони здоров’я"

Олена доліковується у інфекційній. І радіє, що зуміла перемогти тяжку недугу. Тутешні ж лікарі вирішили не чекати помочі від держави. За ініціативи деяких, кілька доз рятівної сироватки вже днями привезуть до медзакладу.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут