Студентка-переселенка у Черкасах обходить однолітків у знанні української мови (ВІДЕО)

17-річна переселенка зі сходу країни Оксана Бердник – справжня патріотка. Дівчина – переможниця конкурсів з української на батьківщині. А тепер і в Черкасах приємно дивує знаннями рідної мови. Хоч і навчається на програміста.

Півроку тому 17-річна Оксана БЕрдник змушена була залишити рідне місто на Донеччині і переїхати до Черкас. Тут розпочала нове життя.

Оксана Бердник, переселенка: "Дізналися, що будуть днрівські атестати і потрібно було за лічені дні буквально вирішувати подальшу долю, а особливо з освітою".

З батьками почали обдзвонювати знайомих, обираючи, куди поїхати. Черкаси порадив друг родини, відомий видавець Олександр Третяков. Він і допоміг Оксані освоїтися у новому місті, поки батьки дівчини на заході країни, звідки родом мама Оксани.

Олександр Третяков, друг родини: "Вони добиралися дуже складно через Харків, бо тоді нереально було звідти виїхати. Вперше побачив їх, як зійшли з маршрутки, впізнав по фотографії, обнялися. Кажу, йдемо на каву чи їдемо в бізнес-коледж. Їдемо в бізнес-коледж. Це була 16 година п’ятниця".

У черкаському виші патріотку з Донеччини до своїх лав записали без вагань. Ще й підвищену стипендію зберегли, яку вона отримувала у технікумі рідного міста. Оксана тут навчається на другому курсі за спеціальністю розробка програмного забезпечення. Але це не заважає їй перемагати на конкурсах з рідної мови.

Оксана Бердник, переселенка: "Батьки прищепили мені любов до українського і виховувалась я в українських традиціях, на українських піснях і віршиках і перші мої слова були українською. Зрештою, на території України я народилася".

На Донеччині Оксана була переможницею обласного етапу Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. Участі у Всеукраїнських змаганням завадила війна. У Черкасах студентка теж має перемоги, серед них – друге місце на 5-ій Всеукраїнській олімпіаді з української серед студентів.

Валентина Красюк, викладача української мови і літератури: "Вона виявила неабиякі знання української мови, знання глибокі, змістовні, грунтовні. Ті знання, які мають право говорити нам про те, що українська мова панує скрізь: і на заході, і на сході і в Центральній Україні. Діти, які хочуть знати, вони будуть вчитися скрізь, зрозуміло, трошки здивування було.

Нині Оксана наполегливо і сумлінно вчиться. У дівчини амбітна мрія – стати висококваліфікованим програмістом.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут