Сторічну мазанку на Черкащині перетворили на сучасний етнобудинок (ВІДЕО)  

Екобудинок в етностилі! Більш ніж десять років родина Пархоменків із Білозіря  сторічну мазанку перетворювала на сучасний етнодім. Використовували лише природні матеріали. Витратили на все про все 150 тисяч гривень. Нині оселя приваблює не лише селян, туристів, а й фахівців.

Цю хату родині Пархоменків подарували на весілля. Грошей, щоб реконструювати сторічну мазанку, подружжя не мало. Родина змінювала країни, бралася за будь- яку роботу. Та все ж доля повернула їх до Білозіря. Спочатку  провели до хати комунікації. Перші успіхи надихнули. Далі вирішили використовувати   природні  матеріали. Основним  – стала, вдумайтеся – земля! На глузування сусідів не зважали. Але спочатку був фундамент. 

Дах за сучасними технологіями коштував близько 80 тисяч гривень. Та природа знову стала у пригоді. Будинок вирішили вкрити очеретом. Протягом трьох  років косили та звозили його  до оселі. Подбали і про енергоощадні технології.

Така товщина  стіни створює ефект термоса. Для обігріву використовують дрова та качани. Взимку у хаті тримається температура від 18 до 25 градусів. Частину будинку обігрівають за допомогою печі. Також використовують саморобний котел. Для обігріву взимку витрачають близько п’яти тисяч гривень. 

Тамара Пархоменко вкотре доводить: не існує суто чоловічих або суто жіночих професій. Кравчиня за фахом змінила тканину на дерево. Всі меблі у будинку ексклюзивні. Столи, ліжка, комоди, навіть, східці на другий поверх зроблені власноруч. 

Будинок родини Пархоменків привернув увагу і підприємців з Європи. Втім, подружжя відмовилося  їхати до Німеччини, але зі співвітчизниками готові ділитися досвідом. Також, у планах родини зайнятися зеленим туризмом

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net