Статистичний грип

Сьогодні епідемію грипу в країні називають політичною. У Черкасах її характеризують як статистичну. На прес-конференції мер міста та головний санітарний лікар проаналізували ситуацію щодо рівня захворюваності і дійшли невтішного висновку. Паніка і карантин безпідставні. Населення хворіє переважно на папері. Черкасців із діагнозом «грип» у місті усього 38 осіб. А ось тих, хто бажає оформити лікарняний для оплачуваної вимушеної відпустки, в десятки разів більше. Докладніше про епідемію цифр – у сюжеті далі.

Загалом епідемічний поріг у місті перевищений у два з половиною рази. Та минулого понеділка цей показник збільшився аж у чотири рази. Батькам дітей шкільного та дошкільного віку видали шість сотень лікарняних, тоді як для цього періоду характерна їх кількість – 150-200. Мер міста та головний санітарний лікар для оголошення останніх статистичних даних скликали прес-конференцію.
Сергій Одарич, мер Черкас: «Щоб зрозуміти, чи маємо ми карантин внаслідок епідемії, чи епідемію внаслідок карантину».
На підтвердження думки про ріст захворюваності через призупинення роботи навчальних закладів Сергій Одарич продемонстрував спеціально розроблені графіки, на яких видно різкий, нехарактерний стрибок захворюваності на грип та ГРВІ цього сезону, порівняно з іншими роками. Також він повідомив результати опитування городян на інтернет-порталі «forum.ck.ua»: 53% жителів Черкас відповіли, що

серед їхнього оточення немає жодного хворого. Така ситуація, – переконаний мер, – свідчення епідемії цифр, а не грипу.
Сергій Одарич, мер Черкас: «Говорити про підстави для епідемії є абсолютним перебільшеним. Епідемії більше на папері, ніж в реальному житті».
Натомість головний санітарний лікар заспокійливий тон міського голови збурив повідомленням про те, що каліфорнійський грип зафіксовано і в нашому регіоні. На вірус А/Н1N1 перевірили 113 черкасців.
Василь Загородній, головний державний санітарний лікар Черкас: «У двох осіб виявлено грип каліфорнійський, але ці пацієнти вже проліковані і виписані додому».
Василь Загородній причин для паніки також не бачить, утім через те, що українці схильні працювати з першими проявами хвороби, радить не гребувати особистим захистом: оксолінова мазь та маски ще актуальні.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net