Спокійно, все під контролем

Береженого Бог береже. У Черкасах ще не зафіксовано жодного випадку інфікування вірусом А/H1N1. Аби так залишалося й надалі, міські очільники вживають запобіжних заходів та готують, про всяк випадок, міцний тил у боротьбі з недугою. Нагадаємо, відучора тимчасово призупинено навчальний процес в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, скасовано різноманітні масові заходи. А от чи готова черкаська медицина до боротьби з грипом – дивіться у наступному сюжеті.

Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Немає нічого, просто нічого, ні антивірусних препаратів, масок немає, оксолінової мазі немає, вакцини немає».
Це головний санітарний лікар міста говорить про черкаські аптеки. Ще з п’ятниці в них медикаментів, як кіт наплакав. Де подівся товар – чиновникам ще учора пояснили керівники аптечних мереж.
Микола Шкарабура, заступник міського голови м. Черкаси: «Запаси необхідних ватно-марлевих пов’язок, препаратів були розкуплені, за словами аптекарів, за 40-50 хвилин. Те, що зазвичай реалізується, протягом тривалого часу».
Спроби менеджерів за вихідні поповнити запаси ліків не дали результатів. Тепер вони шукають інші важелі випливу і обіцяють, що за два дні полиці аптек все ж поповняться. Зокрема, ватно-марлевими пов’язками. Для цього місто замовило з держзапасу аж п’ять кілометрів марлі. Тим часом медики радять не гаяти часу та робити щеплення від

грипу. Окрім каліфорнійського, проти якого немає вакцини, українців атакують ще три недуги.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «В Україні циркулює ще три віруси: абрізбен H1N1, абрізбен H3N2 і бебрізбен. Вакцина проти оцих трьох вірусів є. Це вакцина «Вакси грип, «Флюрекс», «Грипол», «Інфексал Б».
Щеплення, – говорить Василь Загородній, – певною мірою полегшить перебіг і захворювання на свинячий грип. Між іншим, лікувальні заклади Черкас готові до збільшення кількості хворих.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики: «У нас в наявності 100 ліжок інфекційної лікарні, з них 55% – це боксовані ліжка. Готові до розгортання на випадок епідемії ще 1450 ліжок».
Наразі у місті є запас медикаментів для лікування від свинячого грипу п’яти людей. На щастя, ліки ще нікому не знадобилися.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net