Солом’яне мистецтво

0

«Солом’яні картини» в Обласному художньому музеї днями презентував уманський митець Іван Сердюк. Спеціальність майстра-художника Іван Сергійович отримав ще 1960 року. З того часу він створив сотні робіт, які неодноразово представляв разом з іншими майстрами в Умані, Каневі та Києві. У Черкасах «солом’яні картини» Сердюк презентував уперше. Привітати його із цією знаковою подією прийшли рідні, друзі, колеги та віддані шанувальники творчості митця.

Ольга Гладун, директор Обласного художнього музею: «Я вам дуже вдячна за цю виставку і бажаю, щоб оці білі квіти, як ті скроні, що тільки трошки посивіли, принесли вам радість і натхнення у творчості».
Техніка аплікації соломкою – не тільки копітка, а й досить філігранна. Для виконання таких «солом’яних» композицій розпластані злакові стебла обрізають та сортують за кольором. З них вирізають окремі елементи орнаменту і деталі зображень. А вже потому складають дрібні частинки воєдино.
Про все це і навіть більше Іван Сергійович знає з власного досвіду. Із технікою аплікації злаковими стеблами майстер працює вже близько 20 років.
Іван Сердюк, митець, автор виставки: «Техніка аплікації злаковими стеблами давня, як світ. Соломка служить людині спокон віків. На ній спали, нею вкривали дахи, аплікації ж породили декоративні вироби».
На експозиції митець представив 39 своїх картин. Вони переповідають сюжети українських народних пісень, вражають своєю щирістю, самобутністю та технікою виконання.

Олександра Теліженко, мистецький критик: «Роботи дуже мистецькі і в тоні, і в кольористиці, і в композиції».
За таку похвалу Іван Сергійович вдячний. Однак за його словами: для нього, як і для шанувальника його творчості, нині важлива не техніка, а зміст і герої мистецького твору.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version