додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Сьогодні православні святкують Медовий спас

Сьогодні православні святкують Медовий спас

0

Сьогодні православні відзначають Усемилостивий спас. У народі його називають Спас Перший, Медовий або ж Маковій на честь братів мучеників Маккавеїв. Цього дня люди освячують у храмах квіти, воду, мед і мак. До того ж відсьогодні у вірян розпочинається Успенський піст. Він триватиме два тижні. Більше про традиції святкування Медового Спасу розповість Наталя Кириленко.

14 серпня православні відзначають Усемилостивий Спас. У народі його називають Медовий Спас або Маковія. Цього дня церква згадує сім братів мучеників Маккавеїв.

Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ Київського патріархату: «За традицією в цей день до храмів приносять мед, зілля, квіти, трави, мак для потреб наших життєвих. Усе це ми робимо для того, аби подякувати Богові та звернутися до нього по допомогу».

Відсьогодні у вірян починається ще й Успенський піст. Він – один із найсуворіших. Його прирівнюють до Великого посту. Триватиме Успенський піст два тижні.

Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ Київського патріархату: «Протягом нього не дозволяється споживати рибу, окрім свята Преображення Господнього. Цей піст триває до 27 серпня. Ми стримуємося від споживання тваринної їжі, лише пісні страви».

Головне в ці дні – не сваритися, говорить владика, та допомагати людям. Особливо вдовам і сиротам.

Не забути варто цього дня і про страви з маком. Вони обов’язково мають бути на столі.

Валентина, жителька м. Черкаси: «На Маковія обов’язково мають бути пиріжки з маком або коржі з маком. Більше печуть, звісно, коржі з маком. Можна ще й рулети. Хто що бажає, але щось із маком точно повинно бути на столі, щоб було благо в родині».

Наталя Кириленко, кореспондент: «Головний атрибут свята – пишний букет із квітів і трав. У ньому обов’язково має бути любисток. Він символізує красу та кохання. А ось м’ята оберігає родину від нечистої сили. Материнка – символ материнської любові та здоров’я дітей».

Квіти та трави можна обрати на свій смак.

Ганна Якимівна, продавець: «Головне – щоб були васильки. А ще – жито, мак і ласкавці. Васильки та м’яту я вирощую в себе на городі. А полинь збираю на полі».

Такий букет після освячення стає домашнім оберегом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version