Соцфондам важко: 100 працюючих утримують 80 пенсіонерів

Соціальні фонди області відчувають фінансові труднощі. Їхні очільники говорять, що у всьому винна криза. Сума страхових внесків значно скоротилася, а виплати по безробіттю збільшились. Заборгованість підприємств по заробітній платі склала понад 30 млн. гривень. Проте розрахунки по пенсії проводилися в повному обсязі. Тема бюджетного формування, подальші перспективи розвитку – стали головними темами звітного засідання соціальних фондів Черкащини.

У 2009 році наповнити Пенсійний фонд фінансами було важко, проте ситуація стабілізувалася.
Володимир Багрійчук, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області: «В умовах суцільної кризи забезпечити функціонування пенсійної системи фінансовим ресурсом було нелегко. Проте ми сформували дохідну частину пенсійного бюджету в області в сумі 4 млрд. 459 млн. гривень. Це дало можливість виплачувати пенсії і встановлені до них надбавки».
Сьогодні на 100 працюючих припадає 80 пенсіонерів. За таких умов забезпечити безперебійну роботу фонду важко. Кількість застрахованих зменшується, відповідно сума страхових внесків скорочується. Керівник обласного центру зайнятості зазначає: кількість непрацюючих значна. На виплату по безробіттю йдуть чималі кошти.
Володимир Вовченко, директор обласного центру зайнятості: «Ми в минулому році в області зібрали 121,7 млн. грн., а на допомогу безробітним виплатили 206 млн. грн.».

Зменшення кількості працюючих позначається і на фінансовому становищі фонду.

Володимир Вовченко, директор обласного центру зайнятості: «Така втрата трудового потенціалу в умовах складного економічного процесу позначилася і на фінансовому становищі фонду. По Україні це оцінюється десь в 900 млн. грн., в області – 17 млн. грн.».
Єдиний позитив, який дало скорочення обсягів виробництва, – через зменшення кількості підприємств, кількість постраждалих від нещасних випадків на виробництві зменшилась на 45%. Також через відсутність фінансування фонд не в змозі виплатити близько 40 одноразових допомог.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net