Сміття та місто: хто кого?

Уміємо будувати, та не вміємо прибирати. У Черкасах центр міста перетворився на будівельне звалище. Тут на тротуарі розкинулися купи цегли, дерев’яних відходів, піску та іншого сміття, що заважає пішоходам нормально пересуватися вулицею. Так один черкащанин будує собі хату. А муніципальна та екологічна інспекції вирішила його дисциплінувати. І не лише попередженням, а й штрафом у 1500 гривень. Таких забудовників у місті чимало. Минулого року муніципальна інспекція міста виписала понад 300 приписів про порушення, цього року – більше 60.

Кілька вантажівок цегли, купи обрізків від дерева, пісок та інші різнобарвні відходи будівництва, – усім цим сьогодні можуть милуватися черкащани прямісінько у центрі міста. Так на Фрунзе, 36 господар будує житло. І реагувати на попередження міської влади не надто поспішає.
Прибрати ж це неподобство господар будівництва мав ще за три дні після попередження. Та віз і нині там. Знайти ж самого винуватця сміттєвого безладу нелегко. Хто є господарем будівництва – робочі не знають чи просто не бажають розповідати.
Утім, миритися із таким сміттєвим безладом у міській муніципальній інспекції не збираються. Її представники вже склали протокол за статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Скоро він буде винесений на розгляд адміністративної комісії. А порушник правил благоустрою міста буде оштрафований на суму 1500 гривень.

Микола Первов, головний спеціаліст департаменту муніципальної інспекції МВК: «За цим фактом також була запрошена екологічна інспекція Черкаської області, яка на сьогодні нараховує збитки, які були нанесені земельній ділянці. Після підрахування буде виписаний штраф».
Алла Купріянова, головний спеціаліст департаменту муніципальної інспекції МВК: «Неприпустимо вивезення сміття, гілля, листя на прибудинкову територію, на тротуари і заборонене складування матеріалів на зелених смугах міста».
Хоча на цьому порушення не закінчуються. Про безпеку своїх працівників та городян забудовник також не подбав.
Олексій Леонов, начальник відділу транспорту, вуличної інфраструктури та зв’язку МВК: «Люди йдуть через дроти – це порушення елементарної техніки безпеки».
Аби зупинити сміттєвий безлад на вулицях міста, екологи та захисники порядку вчать черкащан будівельному етикету.
Олексій Леонов, начальник відділу транспорту, вуличної інфраструктури та зв’язку МВК: «Буквально через 20 метрів людина теж проводить будівельні роботи, але вона огородила це місце парканом (за всіма нормами), не заважаючи ні сусідам, ні перехожим».
Загалом же вивозити ось такі обсяги будівельного сміття черкащани мають за власні кошти. Як і контролювати його накопичення у власному дворі.

P.S. Штрафи та попередження вплинули на черкащанина, який проводить будівельні роботи по Фрунзе, 36. Поки сюжет готувався до ефіру, господар таки прибрав цеглу та сміття з тротуару. Тепер городяни можуть там вільно пересуватися.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут