додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Слов’янський Шаолінь

Слов’янський Шаолінь

0

Комфортно жити там, де хороші сусіди. Навіть якщо вони особливі. У черкасців, які проживають на узвозі Франка та прилеглих провулків, саме такі сусіди. Вони – воїни світла. Знаються на бойових техніках, сповідують учення Будди та дбають про власну душу. Центр їхньої громади – єдиний в Європі храм військових мистецтв. Установа закрита, утім територія навколо неї доступна всім. Там квітники, святині та місце для роздумів. До середини ж храму випадковим перехожим і сусідам – зась. Хіба що в якості екскурсантів. Так «Слов’янський Шаолінь» відвідала Ірина Гришко.

У наймальовничішому районі міста Григорій Іванович мешкає все життя. Як звели храм, пригадує чоловік, узялися прибирати вулицю.
Григорій Миколенко, черкащанин: «Вони прибирали спочатку від початку вулиці, весь провулок, а тепер лише біля себе прибирають. Сміття люди безсовісні кидають».
Попри те, що не всі розуміють спосіб життя «сусідів-буддистів», порядку поблизу радіють усі.
Тетяна, черкащанка: «Очень даже ничего, они люди хорошие, нам не мешают».

Щонеділі унікальну пам’ятку відвідують туристи з усієї країни та з-за кордону. Екскурсію починають біля храму: пропонують доторкнутися дуба сили, вклонитися Будді, запалити ароматичні палички та поставити їх до священної споруди – ступи, вертикальної моделі всесвіту, яка уособлює землю, вогонь, вітер, воду та простір
Катерина Скубаєва: «Кожному кольору відповідає бажання: рожевому – кохання, білому – багатство».

Вхід до храму прикрашає маска. За переказами, вона в кілька разів збільшує біополе людини. Символи та знаки всюди на подвір’ї храму. Утім, головних святинь тут кілька. Серед них камінь, який поєднує із зіркою Сіріус.
Оксана Пархоменко, наставниця школи «Ша-Фут-Фань»: «За допомогою каменя можна спілкуватися з богами, отримувати інформацію, зцілитися на рівні ментальному й астральному».
У молитовному залі центральна фігура вівтаря – дерев’яний Аді-Будда.
Оксана Пархоменко, наставниця школи «Ша-Фут-Фань»: «Якщо дивитися на Будду, можна побачити своє минуле або майбутнє».
У дзвонарні учасники екскурсії мають нагоду почути голос космічної енергії та послухати мантру під удари ритуального барабану. А ще – дізнатися формулу життя, записану біля вівтаря. Завершує екскурсію чайна церемонія.
Оксана Пархоменко, наставниця школи «Ша-Фут-Фань»: «Сьогодні ми використовуємо білий або жовтий чай «Золота голка», який збирають у березні впродовж 3 днів. На 1 кг такого чаю треба 25 тисяч бруньок чайного листа».
Ведуча вчить основами чаювання. Так, аби чай розкривав свій справжній смак, воду не варто доводити до кипіння. А перш, ніж смакувати напій, подумати про приємне та вдихнути аромат.
Володимир Михальчук, екскурсант, м. Львів: «Це, думаю, одне з небагатьох місць, де можна доторкнутися до східної культури та поспілкуватися з людьми, які цим займаються і мають глибокі знання».
Оксана Пархоменко, наставниця школи «Ша-Фут-Фань»: «Школа існує понад 20 років, центр її в Черкасах. Це історично склалося, адже багато років тому тут був ведичний храм. Тут був острів «Три дні в дорозі». Вчитель отримав знання в Лаосі та відкрив школу в Черкасах».
У Черкасах послідовників Учителя майже вісімсот. Вони загартовують тіло та душу, а ще допомагають розбудовувати святиню. Так, коли почали зводити духовну обитель, знайшли статуетку воїна давнього походження. На місці знахідки забило джерело. А послідовники переконалися: це знак, що місце для храму обрали правильне: між двох пагорбів поблизу річки.
Ірина Гришко, кореспондент: «У храмі можна не лише долучитися до філософії буддизму, опанувати духовні практики та побувати на справжній чайній церемонії, а ще й здійснити свою мрію. Для цього варто озброїтися монеткою, загадати бажання та поцілити нею в кам’яну черепаху».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version