Скандал довкола мамографа

У Черкасах розгорівся скандал довкола придбаного за тендером мамологічного апарата. Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю звинуватило тендерний комітет міськвиконкому у махінаціях. До того ж зробило це не напряму, а через пресу. Мовляв, під час проведення перевірок правоохоронці виявили факт підміни вказаного в тендерній пропозиції медичного обладнання. У ситуація розбиралася Ольга Скорик.

Не встигли у медично-санітарній частині «Фотоприладу» натішитись новеньким мамографічним апаратом та відпрацювати режим діагностики пухлин молочних залоз, як довкола установки зчинився скандал. УДЗБЕЗ заявив Єдиному тендерному комітету, що медичне обладнання придбане з порушеннями. Натомість голова тендерного комітету Павло Карась звинувачення відкидає і запевняє, що все згідно з буквою закону. Із чотирьох пропозицій вибрали найкращу – мамографічний апарат за 650 тисяч гривень від «Медтехніки-Черкаси».
Павло Карась, директор департаменту економічної політики та розвитку МВК, голова єдиного тендерного комітету: «Я можу стверджувати, що УБЕЗ здійснює замовлення одного з господарюючих суб’єктів, конкурента «Медтехніки-Черкаси. Ця фірма, займаючись нечесною конкуренцією на ринку, використовує управління по боротьбі з економічними злочинами в Черкаській області».
Щодо підміни вказаного у тендерній пропозиції обладнання на нібито несертифіковану мамографічну систему іншої фірми, в департаменті

охорони здоров’я відповідь проста: вибирали тільки за технічними характеристиками, і придбаний апарат їм відповідає.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Які можуть бути звинувачення, що хтось зацікавлений у придбанні апарата тієї чи іншої фірми, коли фірми немає. Є лише технічні характеристики. Відповідають вони чи не відповідають. То вони не відповідають. Іншої градації немає».
Підтверджують придатність мамографічного обладнання і в поліклініці «Фотоприладу». Тут завдяки йому у діагностуванні вже досягнуті хороші результати.
Вікторія Пєнова, головний лікар МСЧ НВК «Фотоприлад»: «Він відповідає тим характеристикам, які необхідні для проведення цього моніторингу. Вже почав працювати, навіть виявили декілька випадків захворювань молочної залози, зокрема онкозахворювань».
Тепер для більш ретельного обстеження жінкам не потрібно їхати в онкодиспансер.
Любов Ісаєва, завідувач хірургічного відділення МСЧ НВК «Фотоприлад», мамолог: «Он необходим нашей поликлинике. Мы обслуживаем женское население 21 тысячу 564. До сегодняшнего дня мы, при подозрении на любые формы мастопатии, злокачественные опухоли, направляли в онкодиспансер. Вы представьте, какое там количество народа и с какими нервными стрессами люди туда идут. Тепер это благо для женщин нашего района».
Утім, чим закінчаться перипетії довкола придбаного за тендером мамографа наразі невідомо. Міліція від коментарів відмовляється. Нині цією справою займається обласна прокуратура.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net