додому Новини на ВІККА ВіККА-новини «СИМВОЛічна» презентація

«СИМВОЛічна» презентація

0

Із ідеєю – в люди. Так зробила громадська організація «Рідне місто Черкаси». Ще в липні вона ініціювала обговорення символіки міста. Тоді в ньому взяли участь історики, політики, громадські діячі, художники та дизайнери. Тепер настала черга решти містян. Щоб їм було легше зорієнтуватися в символах-претендентах, громадська організація «Рідне місто Черкаси» навіть випустила презентаційний диск. Першими його побачили студенти та викладачі Черкаського національного університету. Чайку, полуницю, козака чи шахівницю – що вони обрали, розкаже Вікторія Курченко.

Громадська організація «Рідне місто Черкаси» ще в липні зініціювала обговорення символіки міста. У результаті натепер за звання «Символ Черкас» змагаються чайка, полуниця, козак і шахівниця. У кожного «претендента» свої вболівальники. За чайку – музейники та громадські діячі. Історики підтримують козака, а владці – полуницю й шахівницю. Їхні аргументи зібрали журналісти телеканалу «ВІККА» у своїй програмі. Тепер вона на презентаційному диску громадської організації. Є там і її неформальний гімн. Автори – юнаки з гурту «Спів братів».
Першим цей диск презентують студентам і викладачам Черкаського національного університету.
Символом Черкас, на думку голови ГО «Рідне місто Черкаси», має стати чайка. Сергій Отрешко її стилізований образ пам’ятає ще з дитинства. Тоді «чайок» у вигляді емблеми «оселяли» на черкаських автомобілях.

Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Та чайка, яка колись була зображена на наших автомобілях, ось на цьому диску. Я пам’ятаю цей символ із дитинства. Було чимало спроб відновити його в якомусь іншому ракурсі, але саме ось така чайка в колі над стилізованою хвилею найбільше, на наш погляд, вдала».
Віра Бойко, проректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Такий поетичний, легендарний образ, як чайка дніпрова, гідний того, щоб символізувати наше місто Черкаси».
Історик Григорій Голиш переконаний: символ міста має бути простим, влучним і однозначним.
Григорій Голиш, історик: «Чайка – менше символ печалі. Головне, що це символ динаміки, це політ, це перспектива, це одвічний символ».
Щоправда, 100 % підтримати чайку науковець поки не може. Питання в нього викликає неповторність цього символу. Мовляв, є чимало міст, які теж над Дніпром. У студентів – свої символи-фаворити.
Андрій, студент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Полуничка викликає усмішку, а чайка – це просто пташка. Вона особливих емоцій не викликає. Полуниця – це смачно, для здоров’я добре».
Катерина, студентка ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Найбільше сподобалося про шахову дошку. Але розумію, що це не буде так популярно. Про чайку теж дуже гарно. У мене в місті кажуть: «О, Черкаси, там Дніпро».
Роман, студент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького: «Мені, звичайно, ближча чайка. Який із полуниці символ міста?! Це занадто, як на мене, і шахи також».
Із усіма символами-претендентами ближче ознайомитися незабаром зможуть усі охочі містяни. Громадська організація «Рідне місто Черкаси» подарує диски зі спеціальним дослідженням усім міським бібліотекам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version