Новини на ВІККАВіККА-новиниШевченко – це модно

Шевченко – це модно

- Advertisment -

Шевченко – це модно. Таке твердження впродовж 2 тижнів доводили учасники всеукраїнського фестивалю «Шлях до Тараса». Інтелектуальні вікторини, пісенний і художній конкурси, театральна вистава та рок-концерт – так згадували Шевченка в Черкасах. Учасниками фестивальних заходів стали юні таланти з усіх регіонів України. Усього ж Шевченкіану відвідало близько 5 тисяч людей. Головна мета такого масштабного заходу, говорять організатори, – по-новому презентувати спадщину Кобзаря дітям і молоді, об’єднати їх навколо української ідеї. Деталі – в сюжеті.

Із 23 лютого по 9 березня в Черкасах відбувся перший мистецький фестиваль «Шлях до Тараса». З нагоди 199-ої річниці народження Тараса Шевченка у стінах палацу культури «Дружба народів» відгриміли культурно-мистецькі події. Однією з «родзинок» заходу став художній конкурс дитячих малюнків на Шевченківську тематику. Всього на адресу фестивалю надійшло близько 500 малюнків і декоративних творів із усіх областей України.

Людмила Веселова, директор Художньої дитячої школи ім. Д. Нарбута: «Ребята постарались выполнить в разных техниках свои произведения. Готовились мы где-то полгода. Все отнеслись с очень большой ответственностью, все старались, изучали, читали Кобзаря, смотрели картины и, в свою очередь, постарались изобразить».

Роботи переможців, а їх зо три десятки, стануть ілюстраціями подарункового видання «Кобзаря», що вийде друком наступного року, до 200-літнього ювілею Шевченка. Інтелектуальною складовою фестивалю стала вікторина на тему біографії й творчості Тараса Шевченка. У відбіркових турах брейн-рингу зустрілися 34 команди юних ерудитів із Черкаської, Тернопільської, Донецької та Луганської областей.

Переможцем фінальної гри стала команда «Лілея» Черкаської гімназії №9. Вона отримала в подарунок електронні книги.

Світлана Лис, голова журі фестивалю: «Таке велике товариство людей сьогодні знову прийшло до Тараса для того, щоби пізнати його, щоби відкрити його для себе. І якщо прийшли молоді люди, то це значить, що Україна росте, Україна є».

Утім фестивальні заходи – не тільки для дітей. 6 березня черкащани та гості міста мали змогу побачити театралізовану постановку «Гайдамаків» за участю Київського симфонічного оркестру та Чоловічої хорової капели імені Льва Ревуцького.

Яскравим фінальним акордом мистецького фестивалю став рок-концерт «Шевченко – це модно». На сцені палацу культури «Дружба народів» виступили відомі черкаські рок-гурти «Спів братів», «Майже друзі» та «Ефект метелика».

Сергій Бобров, музикант, фронтмен гурту «Ефект метелика»: «Коли ми почали над цим працювати, хотіли зробити так, щоби люди не розуміли, що це Шевченко. Я сподіваюся, це сучасно буде. Тому ми і робимо це, щоби молодь зупинилась на якусь хвилину, послухала – й захотілось їй перечитати Шевченка».

Концепція фестивалю «Шлях до Тараса» ґрунтується на оновленні образу Тараса Шевченка, його осучасненні. Організатори пишаються: за невеликий термін захід став усеукраїнським. Його підтримало й Міносвіти.

Валентина Жуковська, голова оргкомітету фестивалю «Шлях до Тараса»: «Я впевнена, що саме такими заходами ми можемо по-новому поглянути на спадщину Шевченка. Велика кількість дітей може визнати, що Шевченко є на сьогодні сучасний, актуальний і завжди є батьком українського народу».

Ідеї, реалізовані в рамках фестивалю «Шлях до Тараса», будуть використані під час масштабного відзначення 200-річного ювілею з дня народження Тараса Шевченка в наступному році.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас