Село і люди: с. Свідівок. «Без пісні немає життя»

Щира українська пісня – лірична і сумна, весела і запальна зробила їхнє життя особливим. Свидівоцькі артисти вже чверть століття живуть мистецтвом. Вони закохані у пісню і про свою любов заявляли не раз. Свидівчани виступали на великих сценах Словаччини, Польщі, Чехії, Росії, і звичайно, ж дарували свій талант рідній Україні.
Сьогодні для народного колективу «Обереги» – визначний день. Ансамбль відзначає 25-річчя свого творчого шляху.
До будинку культури прийшли не лише ті, хто любить співати, а й хто робить це майже професійно. З тими, хто мав гарний голос, але вагався, односельчани хитрували.
Репетиції за репетиціями, свидівчани відточують свою майстерність. Люди усвідомлюють настільки серйозний їхній вибір – дарувати людям прекрасні миті.
Потім були перші успіхи, перші міжнародні поїздки, закордонні гастролі. Учасники колективу самовіддано працювали. 30 грудня 1989 року Міністерство культури УРСР видало наказ – присвоїти ансамблю звання народного.
Сьогодні у них відповідальний ювілейний концерт. Все має бути на високому рівні.
Поки артисти чепуряться та одягаються, односельчани збираються перед сільським будинком культури. Тут встановлена велика сцена, щоб все село могло насолодитися прекрасним співом талановитих артистів.
Сільський голова Світлана Вовк, сама закохана у пісню. Колись теж жінка виступала у ансамблі. Тому так охоче підхоплює кожну ініціативу артистів, тому так не байдуже ставиться до маленьких та великих потреб колективу.
Гучними аплодисментами їх радо зустрічає сільська громада. На сцену виходять люди, які віддані пісні. За 25 років вони здружилися, вони разом переживали труднощі і, звичайно ж, разом святкували перемоги.
2 роки поспіль Обереги їздять у Новгород-Волинський на фестиваль «Лесині джерела». Там свидівчани вже мають своїх шанувальників.
Односельчани пишаються тим, що їхнє село Обереги прославили на всю Україну.
До ювілейного концерту артистам хору пошили нові костюми. Такий подарунок зробила Свидівоцька сільська рада. Для односельчан – це великий сюрприз.
Того дня звучало чимало вдячних слів і добрих побажань. З ювілеєм колектив вітали не лише односельці, а й обласне та районне управління культури, керівництво Черкаського району і, звичайно ж, усі, кому не байдужа щира українська пісня.
Не забули вдячні артисти й тих, хто починав разом з ними, 25 років тому. Тих, хто навчав співу і такту, акторській та сценічній майстерності. «Обереги» пам’ятають Лідію Тертичну, яка була першим художнім керівником, і Василя Гальченка, який перейняв її естафету.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут