Новини на ВІККАВіККА-новиниСелище на сонячній енергії

Селище на сонячній енергії

- Advertisment -

Технології майбутнього втілюють у життя. В Японії поступово відмовляються від використання атомної енергії. Приміром, одне тамтешнє селище повністю перейшло на енергію сонця. Подробиці – в сюжеті.

Поки в усій Японії йдуть запеклі дебати з приводу того, чи потрібна країні атомна енергетика, жителі невеликого селища Тамба в центральній префектурі Хего для себе вже все вирішили. Вони майже повністю перейшли на енергію сонця. Населення селища – 42 людини. Вони побудували власну сонячну електростанцію, розмістивши в полі сонячні панелі. Вона виробляє стільки ж енергії, скільки споживає селище.

Утім здійснювати цей проект почали ще до аварії на АЕС «Фукусіма-1», яка сталася в березні минулого року. Мети було дві – надати роботу місцевій молоді, а також отримувати додатковий прибуток. Тамба оточений рисовими полями та горами. Половині місцевого населення – за 60 років. Завдяки появі сонячної електростанції молодь більше не квапиться звідси виїхати.

Ясухіро Хосода, автор ідеї: «Я відчуваю, що в нашому селищі додалося оптимізму. Містечко старіє – тут багато літніх і мало молодих. Раніше в нас не було оптимістичних тем для бесід».

Селище поки не повністю припинило споживання інших видів електрики. Сонячні панелі не можна використовувати вночі та в погану погоду – в цей час жителі під’єднуються до стандартної електромережі. При цьому надлишок сонячної електроенергії, вироблений удень, вони продають енергокомпаніям. Він приблизно дорівнює тій кількості, яку вони споживають уночі. Коли сталася атомна катастрофа на «Фукусімі», цей проект став особливо значущим.

Ясухіро Хосода, автор ідеї: «Що стосується атомної енергії, то лихо сталося якраз тоді, коли ми вже будували цю станцію. Отже, було багато речей, про які необхідно було подумати».

Після землетрусу та цунамі в Японії з метою безпеки відключили для перевірок всі атомні реактори. Проте країна зіткнулася із браком електроенергії. Прем’єр-міністр вирішив запустити два реактори АЕС «Охі», всупереч протестам громадськості та застереженням геологів. І хоча саме містечко Тамба енергією себе забезпечило, «Охі» розташована всього у 80 кілометрах звідси, тому жителі хвилюються.

Тацуро Ямада, житель Тамби: «Поки реактор «Охі» працює, враховуючи все, що сталося у «Фукусимі», це змушує людей турбуватися. Краще було б зменшити обсяг вироблення атомної енергії або в майбутньому взагалі позбавитися від неї, використовуючи натомість поновлювальні джерела енергії».

Раніше влада Японії вирішила повністю відмовитися від АЕС. Проте робити це будуть поступово – аж до 2030 року.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Найдорожчі авто, які продають в Черкасах: характеристики, ціна і вигляд

Який вигляд мають найдорожчі авто, що продають в Черкасах? Які моделі і марки, пробіг і головне – ціна. Журналісти...

На Черкащині внаслідок ДТП загинув чоловік — авто злетіло з дороги

Уночі 18 травня на автодорозі «Київ-Знам’янка» в селі Орловець Черкаського району сталася смертельна ДТП. Водій автомобіля «Ford Focus» не...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас