Роми Черкащини: 67% громадян неписьменні, половина хворіє на туберкульоз

500 тисяч гривень для ромів. Таку суму циганська громада попросила для свого розвитку на наступний рік. Днями відбувся круглий стіл представників національної меншини з владою. Під час зустрічі роми Черкащини представили програму співпраці громадських організацій та органів державної владита місцевого самоврядування. Крім того, учасники заходу наголосили на критичному становищі ромів в Україні: вони не мають освіти, їм важко знайти роботу та отримати медичну допомогу. Чи перейматиметься проблемами черкаських ромів нова влада, знає Ірина Гришко.

Ще у 2008 тодішній губернатор Черевко обіцяв ромам підтримку. І програму культурного розвитку розробили, і недільні школи планували відкрити. Утім, віз і нині там.
Володимир Бамбула, голова ЧОГО «Романі Рота»: «Програма ухвалена, але фінансування не було, то ми надіємося на вашу допомогу у вирішенні нагальних питань».
Ситуація в регіоні, як і по Україні, критична: серед ромів чимало злочинців, 67% громадян неписьменні, половина хворіє на туберкульоз.
Олена Фюдр, заст. голови ЧОГО «Романі Рота»: «Більше 50% ромів потребують допомоги, в умовах сучасного суспільства – це проблема і освіти, і працевлаштування».
Аби долучити нову владу до вирішення болючих питань громади, за ініціативи ОГО «Романі Рота» та фонду «Відродження» провели круглий стіл. Захід назвали «Співпраця владита громади – кроки назустріч». На ньому представили програму підтримки діяльності національно-культурних товариств на наступний рік.

Олена Фюдр, заст. голови ЧОГО «Романі Рота»: «Ми вирішили, що презентація цієї програми сприятиме співпраці і за нами потягнуться інші національні меншини».
Адам Адалар, депутат європейського ромського парламенту: «Такі круглі столи дають хороші плоди, адже сьогодні ситуація щодо прав людини в країні погіршується».
Для задоволення потреб ромів області у 2011 році вони попросили у влади фінансуванняв розмірі 500 тисяч гривень. Заступник голови обласної ради Василь Касьян обіцяв підтримку. Де взяти гроші для ромської громади, вирішать згодом під час робочої зустрічі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net