Родина черкасців одомашнила сову

Коти, собаки, хом’яки, кролики, морські свинки, папуги. Вони найчастіше стають домашніми улюбленцями. Та в черкаській родині одомашнили хижака. Майже рік повноцінний член сім’ї – сова. Пернату назвали Сонею. Вона мешкає на балконі, споживає м’ясо та складає компанію господарям, коли ті вдома. Про життя пугача в міських нетрях розповість Ірина Гришко.

Традиційний символ мудрості, алегорія Ночі та Сну, знамення пітьми, віщунка. Це та багато іншого говорять про цього птаха. З моменту знайомства із ним Наталія прочитала чимало про свою улюбленицю. Завдяки інтернету та фахівцям зоопарку визначили: домашня улюблениця – сова роду вухатих. Птахи поширені на всіх континентах, окрім Австралії та Антарктиди. Єдине, що поки не з’ясували, – стать пернатого друга. Втім, назвали Сонею.
Наталія Коваленко, черкащанка: «Ми не планували заводити сову, але вона нас взяла за живе. З липня живе в нас».
А почалося все випадково. Спекотного пізнього вечора Наталія куховарила.
Наталія Коваленко, черкащанка: «У мене було відкрите вікно, чую – щось нявкає, дивлюся – два очиська дивляться у вікно».
Жінка пригостила гостю м’ясом і побігла за фотоапаратом. Коли повернулася – сова зникла. Та вночі вона знову нагодилася. Наталія висунулася з вікна і простягнула руку. Птах відразу на неї сів. Відтоді Соню поселили на балконі, купили їй кітку.

Наталія Коваленко, черкащанка: «Клопоту багато, треба миші сові їсти. Спочатку доводилося їх купувати, але Соня їх не їла, то роздаровували знайомим».
Їсть сова лише м’ясо. Двічі на день ласує шматочком свинини, телятини чи кролятини. Дозвілля улюблениці спокійне: сова складає компанію Наталії, коли та порається на кухні, разом із родиною дивиться телевізор, а ще спостерігає через вікно за воронами. Іноді їй дозволяють політати у вітальні.
Наталія Коваленко, жителька Черкас: «Я не знаю, за що ми її любимо, просто коли приходиш додому, а вона з балкону проситься в квартиру, – це не може не брати за живе».
Наталія обожнює Соню. Птах відповідає взаємністю. Щоправда, чоловіка, говорить господиня, сова шанує особливо: тільки-но той з’являється на порозі, Соня метушиться, аби виказати йому свою повагу. А ще – любить їсти з його рук.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net