Ринок праці: хто буде потрібен країні у найближчі 5 років

Запитаність тієї чи іншої професії на ринку праці майбутнього визначили представники черкаських кадрових та консалтингових агентств. За їхніми рейтингами, у найближчі 5 років країні потрібні будуть архітектори, лікарі, туристичні менеджери, кухарі та програмісти. А от від навчання на юриста, суддю, вчителя чи перукаря молоді краще утриматися. Про інші професії, які актуальні вже сьогодні, – дивіться у сюжеті Євгенії Гнєушевої.

Попит на черкаському ринку праці у січні 2009 виріс на 6%, порівняно із аналогічним періодом минулого року. Найбільше, за даними січневої газети «От і До», на роботу потрібні менеджери, продавці та загальні спеціалісти. Далі у списку йдуть офіціанти, бармени, харчовики та торгові представники. А от сучасні зарплати душу не надто гріють. Так, якщо раніше секретар міг отримати за місяць близько півтори тисячі гривень, то сьогодні його зарплата вже впала на 500 гривень, також додалися нові обов’язки офіс-менеджера та кадровика. Криза змінила мислення роботодавців.
Ірина Кіркіна, директор консалтингового агентства «Персонал»: «Потрібні не скільки люди-функції, а люди-особистості. Раніше були потрібні люди, які швидко перевчаються, то сьогодні справді потрібні особистості».
Знайти роботу до душі сьогодні справді нелегко, – зізнаються кадровики. Утім, робота є. Черкащанам здебільшого заважає власна лінь, депресія та невпевненість у власних силах.

Утім, найголовніше – вчасно напрацювати професійні навички та здобути потрібний досвід. Саме цього нині не вистачає сучасним студентам.
Відсутність досвіду – не єдина проблема. Часто черкащани просто не знають, як вигідно «продати» себе на ринку праці, тобто пройти співбесіду.
Любов Галімзянова, директор кадрового агентства «Статус»: «Кажуть, що до співбесіди слід готуватися два тижні, дізнатися інформацію про підприємство, іноді у людини на це немає часу. Тоді допоможе універсальне навчання».
Універсальне навчання нині пропонують у кадрових агентствах. Там наголошують – слід нічого не боятися, експериментувати, перекваліфіковуватися, а головне – шукати роботу постійно.
Впевненість у собі також допоможе не потрапити до рук нечесних роботодавців та кадрових агентств, які часто торгують не вакансіями, а повітрям.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net