Пристрасті по Симоненку

Пам’ятника Василеві Симоненку у Черкасах не буде. Принаймні у найближчі два роки. Після обговорень запропонованих проектів мерія вирішила оголосити новий конкурс. Проти виступили національно-демократичні сили Черкащини. Чому у нашому місті ніяк не можуть увіковічнити пам’ять поета – з’ясовували кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Під стінами мерії чергова акція протесту. Національно-демократичні сили Черкащини відновили боротьбу за встановлення пам’ятника Василеві Симоненку.
Сиреною намагаються змусити депутатів та міського голову ухвалити відповідне рішення та знайти кошти на монумент.
Леонід Даценко, голова Черкаської обласної організації УНП: «Наша вимога проста і конкретна: міська рада має ухвалити рішення щодо спорудження термінів і самого пам’ятника. Тим паче, це дало такий поштовх, що закладені гроші в обласному бюджеті (150 тисяч гривень на спорудження), були розподілені, оскільки рішення міської ради по сьогодні немає».
Справа не лише в грошах, запевняє мер. Тих, що пропонувала обласна рада, – хіба що на конкурс вистачило б. Утім, головна біда не стільки фінанси, як відсутність гідного проекту пам’ятника. Із запропонованих шести, архітектурно-мистецька рада облюбувала монумент київського скульптора Миколи Білика. Громадськість такий вибір розкритикувала. Більшість голосувала за «демократичний проект» Ігоря Зарецького, каже міський голова.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Той проект, який отримав підтримку невеликої групи людей (художньої ради), викликав дуже двозначне ставлення в самому суспільстві. Я переконаний, що необхідно робити повторний конкурс, розширювати максимально географію учасників і виходити на той проект, який буде прийнятий консенсусом, а не буде викликати протиріччя».
Новий конкурс на кращий пам’ятник Василеві Симоненку мерія планує оголосити наприкінці року. Поспішати нікуди. Грошей на спорудження у міському бюджеті до 2011-го не знайдуть.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net