Пригадали з запізненням

Героям – меморіальні дошки. З нагоди 65 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників на будинку по вулиці Фрунзе, 131 встановили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Федору Зінченку. Нині у черкаській багатоповерхівці проживають діти та онуки видатного командира.

На урочистостях з нагоди відкриття меморіалу була присутня вся родина Федора Зінченка. Дружина щиро дякувала владі та громадськості за увагу до постаті чоловіка. І хоч дехто з присутніх нарікав на те, що з встановленням меморіальної дошки запізнилися років на 10-15 – помер герой у жовтні 91-го, дружина щаслива: краще пізно, ніж ніколи.
Зинаїна Зінченко, дружина: «У цьому домі проживають мої діти і онуки, сподіваюсь, вони вічно пам’ятатимуть подвиг дідуся. Я ще за життя пишалася таким чоловіком, він був дуже добрим, людиною з великої букви».
Федір Зінченко був командиром 756-го стрілецького полку, воїни якого 30 квітня 1945 року штурмом заволоділи рейхстагом, а 1 травня встановили над ним Прапор перемоги.
Іван Губський, голова Черкаської міської ради ветеранів: «Самый большой подвиг – взятие Рейхстага, он первым туда ворвался».
Відтепер кожний, хто проходитиме двором будинку по вулиці Фрунзе, 131, думками повертатиметься до теми війни, героїзму та патріотизму.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net