Прибирайте сніг – спонсори платять

Від суботи сніг на черкаських вулицях прибирають не лише комунальники, а й добровольці. Вони розчищають зупинки та пішохідні переходи від снігових заметів. Нагадаємо, напередодні вихідних мерія міста звернулася до городян за допомогою. Мовляв, сил лише комунальників для боротьби з такою кількістю снігу замало. А подолати сніговий колапс у місті можна лише гуртом. Скільки черкасців відгукнулося на таке прохання – у сюжеті далі.

Олександр Валерійович вже кілька годин розчищає сніг біля свого будинку.

Олександр Валерійович, черкащанин: «Когда шел в магазин, я видел ребята прочищают остановки и переходы. И там еще подумал: наверное, сегодня субботник. Пришел домой, за лопату – и вперед».

І таки не помилився: у Черкасах триває загальноміський суботник. А чоловіки, які прибирають на зупинках та переходах – це добровольці. Вони відгукнулися на пропозицію мерії долучитися до прибирання міста. Звісно, за гроші.

Телефон у координаційному центрі не змовкає ні на мить. Такої кількості добровольців, – зізнається керівник центру, – тут навіть не чекали. Прибирати сніг лише за суботу зголосилися з півтисячі городян. Здебільшого, це – молодь.

Володимир Котельва, керівник координаційного центру по прибиранню снігу: «На полвосьмого было с полсотни человек, до 9 часов – около 340. Звонки, вы видите, идут практически каждую минуту и по мобильном, и по городском».

Не встиг договорити, а на порозі вже новий доброволець. Дмитро вирішив провести вихідні з користю для себе і міста.

Дмитро, доброволець: «Я решил и денег подзаработать, и помочь городу очиститься от этого снега».

За день Дмитро розраховує заробити сто гривень. Саме стільки мерія пообіцяла платити «прибиральникам з народу». Причому гроші не з міського бюджету.

Сергій Одарич, міський голова Черкас: «Всі кошти, які спрямовуються на оплату цих робіт, це кошти приватні. Це патріоти міста, які своїми спонсорськими внесками фінансують виконання цих робіт».

Робота ж, – зізнається доброволець Сергій, – не з легких.

Сергій, доброволець: «Тяжело чиститься. Очень утоптан снег и льда много. Тяжело, желательно было сегодня хотя бы этот перекресток закончить».

Завдання і справді складне, – зауважує керівник опорного пункту цього мікрорайону. Та це не лякає добровольців.

Віктор Чубенко, керівник опорного пункту: «У нас не хватает тяжелого инструментария. Потому на сегодня мы вынуждены отказывать людям».

Утім, додатковий інструмент, за словами міського голови, вже закупили.

Сергій Одарич, міський голова Черкас: «По тому обсягу робіт, які є на сьогодні, ми розраховуємо, що за 4-5 днів ми зможемо навести лад на всіх зупинках транспорту і пішохідних переходах».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net