Президент реформуватиме медицину

Медицині потрібна реформа. В цьому переконаний Президент України Віктор Ющенко. Реформувати систему охорони здоров’я розпочнуть восени 2009 року. Про це керманич країни повідомив під час робочої поїздки на Черкащину. Віктор Ющенко ознайомився з будівництвом обласної дитячої лікарні, оглянув Черкаський обласний кардіологічний і нейросудинний центри.

Журналісти чекають на Президента у затінку недобудованої обласної дитячої лікарні. Він з’являється майже вчасно. Із усмішкою та десятком помічників. Екскурсію медзакладом проводить черкаський губернатор. Він наголошує: Черкащина – єдина область, що досі не має обласної дитячої лікарні. На її добудову нині потрібно ще понад 50 мільйонів. Майже стільки ж уже вкладено в будівництво.
Президент уважно слухає та обіцяє допомогти. Фінансово і морально. Наступна зупинка – обласний кардіологічний центр. Його очільники проводять для Президента ще одну екскурсію, далі – розповідають про досягнення та плани медзакладу.
Світлана Журба, головний лікар обласного кардіологічного центру: «Ми хочемо робити операції на серці при вроджених вадах без розрізу серця за новими технологіями».
А ще жаліються. Центру нині катастрофічно не вистачає власної поліклініки. Доводиться жити в приймах – на орендованих територіях.
Свілана Журба, головний лікар обласного кардіологічного центру: «Нам треба свою поліклініку, ми б її самостійно відремонтували».

Реакція на прохання – миттєва. Віктор Ющенко знає, як допомогти черкаським медикам.
Віктор Ющенко, Президент України: «Через годину я влаштую тактику терору для міської влади, обласної ради і ОДА».
Олександр Черевко, голова облдержадміністрації: «Є ідея оселити поліклініку в приймальному відділенні санаторію».
Вирішити всі інші проблеми охорони здоров’я має реформування медицини. Розпочати цей процес Віктор Ющенко планує восени. Євгенія Гнєушева, Юрій Підлісевич ВІККА-НОВИНИ

Медики обласної лікарні до візиту Президента Віктора Ющенка підготувались ретельно. Відразу ж запросили до закладу, яким пишаються, – нейросудинного центру.
Тут Президент співчутливо розпитував про здоров’я пацієнтів, відразу ж кожному подарував по тонометру. А нейросудинному центру – 2 наркозно-дихальні апарати та станцію цілодобового моніторингу стану хворого.
Задоволений побаченим, Віктор Ющенко щиро дякує медичному персоналу неврологічного відділення.
Фото на згадку – і Президент вже в ескорті мчить до Центру підвищення кваліфікації лікарів. Біля урочисто оздобленої споруди губернатор Олександр Черевко звітує про зроблене. Є чимало здобутків, але не менше проблем через недофінансування та брак кадрів.
Олександр Черевко, голова облдержадміністрації: «Дефіцит кадрів 1400 лікарів, в області 30% лікарів пенсійного віку. Хотілося, щоб теми, про які говорили з міністром увійшли до переліку пріоритетних тем».
Ющенко занотовує. Про охорону здоров’я говорить мовою цифр.
Віктор Ющенко, Президент України: «В минулому році народилось 510 тисяч немовлят. Це найкращий показник за останні 13 – 14 років».
Далі – статистика дитячої смертності.
Віктор Ющенко, Президент України: «Малюкова смертність 12, 8, потім 11, 9, 7. Ці показники по стандартам кращих європейських показників».
Віктор Ющенко зазначає, що впродовж останніх років у сфері медицини відбуваються зміни на краще. Водночас наголошує на необхідності реформування медичної галузі.
Після хвалебних промов на честь місцевих лікарів та управлінців Віктор Ющенко вочевидь переконався, що черкаська медицина вже зробила перші кроки на шляху до реформування.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net