Повноцінне місцеве самоврядування

Ліквідувати сільські ради та районні державні адміністрації пропонує голова партії «Народна влада» Йосип Вінський. Соціал-демократ переконаний, що базовим рівнем місцевого самоврядування мають бути місто та район. На думку лідера євросоціалістів Йосипа Вінського, скасування сільських рад вивільнить колосальні ресурси. Зокрема, радикально зменшить видатки на утримання апарату. Сьогодні сільські ради мають мало повноважень, а ще менше грошей. Більше про своє бачення адміністративно-територіальної реформи Йосип Вінський розповів черкаським журналістам.

Без європейських підходів до місцевого самоврядування демократія в Україні неможлива, стверджує голова партії «Народна влада» Йосип Вінський. У державі донині вибори відбуваються за радянською схемою. Жоден параметр виборчої моделі не відповідає європейським стандартам проведення демократичних виборів, переконаний соціал-демократ.
Йосип Вінський, голова партії «Народна влада»: «Ми маємо Європейську Хартію, в якій є 12 положень, проведення демократичних виборів в органах місцевого самоврядування. У нашій країні виконується лише одне положення, але яке не врегульовує цих питань».
Настав час подивитися на виборчі процеси по-іншому, говорить Йосип Вінський. Крім змін у законодавстві, потрібно провести адміністративно-територіальну реформу.
Йосип Вінський, голова партії «Народна влада»: «Ми вважаємо, що має бути базовий рівень – місто та сільський район. Тут мають бути сконцентровані всі ключові можливості місцевого самоврядування Влада формується однаково: обирається голова міста, голова району, голова райради, голова міськради, голова виконкому міських рад, голова виконкому районних рад».

Водночас районні державні адміністрації потрібно взагалі ліквідувати, переконаний Йосип Вінський. Ці виконавчі органи, цитую, «лише спотворюють систему місцевого самоврядування».
Йосип Вінський, голова партії «Народна влада»: «Я вважаю, що поки є РДА ця структура «карьожить» місцеве самоврядування. Ми не можемо побачити такі органи ні в Польщі, ні у Фінляндії. У жодній країні Європи немає такого, що робиться в Україні».
Голова партії «Народна влада» стверджує, що місцевому самоврядуванню не вистачає повноважень. Нинішня система обмежила сільські ради і в фінансових, і в адміністративних ресурсах. Насправді це фіктивний варіант адміністративного управління, переконаний політик.
Йосип Вінський, голова партії «Народна влада»: «Треба людям дати інструмент прямої демократії, контролю за цією владою. Найкращий механізм – місцеві референдуми. Влада підпорядковується не по вертикалі, а підпорядковується громаді, на території якої вона хоче здійснити свою юрисдикцію».
Коли влада не впорається зі своїми обов’язками – можна зібрати 10% підписів на проведення позачергового референдуму. Якщо половина проголосує за відставку посадової особи, призначають дострокові вибори. На переконання Йосипа Вінського, такий механізм контролю влади є найбільш дієвим та відповідає принципам демократії. Вже по закінченні прес-конференції лідер соціал-демократів зустрівся з активістами партії та окреслив чіткі завдання щодо подальшої роботи. Партія «Нова влада» свою позицію представлятиме лише новими обличчями, які не підтримували жодну політичну силу і мають добру репутацію в суспільстві.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут