додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Порятунок Дніпра. На рибу полюють браконьєри та птахи

Порятунок Дніпра. На рибу полюють браконьєри та птахи

0

Більше 400 тис. гривень цьогоріч виділила держава на порятунок Дніпра. Іхтіологи спільно з екологами закінчують зариблювати водойму товстолобиком і білим амуром. Ці види риб активно поїдають рослинність і шкідників, таким чином очищуючи річку. Охоронці водойм радіють цій події. Проте є в них і на кого нарікати: на несвідомих людей, які виловлюють мальків риби, та чорних бакланів, які не лише знищують її у великій кількості, а й псують довкілля. Про боротьбу за водну артерію – в сюжеті далі.

Більше тижня іхтіологи й екологи активно зариблюють Дніпро. Роблять це не лише для того, щоб збільшити кількість риби у водоймі. Товстолобики та білі амури – чудові водні санітари, бо поїдають планктон і водорості.

Андрій Зінченко, начальник іхтіологічного відділу Держрибохорони в Черкаській області: «Ця риба важить більше 100 грамів. Через 3-5 років вона досягне товарної маси та буде лежати на полицях магазинів як області, так і України загалом».

Цього року Держрибагентство України виділило більше чотирьохсот тисяч гривень на збільшення популяції рослиноїдних видів риб у Кременчуцькому водосховищі. А це близько 400 тис. особин товстолобика й трохи білого амура. Фахівці ж говорять: в ідеалі їх треба в рази більше.

Андрій Зінченко, начальник іхтіологічного відділу Держрибохорони в Черкаській області: «Потрібно, щоб держава виділила кошти для риборозплідників, щоби вони вирощували ці види риб й теж їх зариблювали. Обсяги дуже великі. Але держава не має змоги на сьогодні фінансувати в повному обсязі. Але спасибі й за те, що виділяють щорічно хоча б якісь суми для цього зариблення».

Заважають відновити біологічний баланс Кременчуцького водосховища браконьєри, які виловлюють малька щойно випущеної риби. Щоби цього не допустити, працівники Рибохорони спільно з УМВС цілодово чергують на водоймі.

Анатолій Мироненко, 1-ий заступник начальника Держрибохорони в Черкаській області: «Що інспектори, що працівники міліції будуть охороняти, щоби риба вийшла на водойму. Практично вона покрутиться тут 3-4 дні, а потім вийде на водойму й буде все добре».

Однак браконьєри – не єдині масові винищувачі риби. Останнім часом їй дошкуляє птах, чорний баклан.

Юрій Трофименко, старший інспектор Кременчуцького водосховища: «Їх на лиманах здихались, а вона перейшла на Дніпро. Канівська гора, заповідник увесь білий. Від посліду їхнього всі дерева горять. Нема там тієї краси, яка була раніше. Просто треба підключати людей. Будемо писати, звертатися за допомогою, бо кожен баклан дорослий 5 кг риби виїдає. А їх тисячі. Уявіть, скільки риби з водосховища йде».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version