Порядок оформлення субсидій

Про порядок оформлення субсидій розповідає Наталія Матвійчук – 1-й заступник начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Соснівської районної ради

Д.: Хто має право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг?
Н.М.:
Як і раніше субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається уповноваженим власникам та співвласникам житлових приміщень, наймачам громадського чи державного житлового фонду, а також членам житлово-будівельних кооперативів і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на яких відкрито особовий рахунок. Із спрощенням урядом порядку оформлення житлової субсидії внесено зміни, які стосуються громадян. Громадянам простіше сьогодні оформляти на сьогоднішній день субсидію. Але на даний час не відмінені всі пункти Положення, яке визначає громадян, які не мають право на субсидію. На сьогоднішній день ті категорії громадян, які не мають права на субсидії, вони його й не мають. Це громадяни які мають додаткове житлове приміщення, здають в найм в оренду житлове приміщення, мають більше ніж два транспортних засоби і цей перелік можна продовжувати, доцільніше з ним можна ознайомитися в нормативних документах. Крім того, необхідно зазначити що субсидія призначається на санітарну норму житлового приміщення: це 21 кв. метр житла на кожного члена сім’ї і додатково 10,5 кв. метрів на всю сім’ю. Тобто, норма для сім’ї з двох

Д.: Чи спостерігаєте ви останнім часом, що кількість бажаючих отримати субсидію зростає?
Н.М.: На даний час такої тенденції не спостерігається. Ще не надіслані листи громадянам Пенсійним фондом, тому вони не звертаються. Крім того у нашому місті характерний такий порядок оплати, як опалювальний і неопалювальний період, влітку наші громадяни сплачують значно менше за житлово-комунальні послуги. Т ому вони менше переймаються цією оплатою, багато у кого не виходить субсидія. Зростання кількості звернень громадян ми очікуємо з початком опалювального сезону у жовтні місяці.
Які документи слід підготувати громадянам для оформлення субсидії?
Н.М.:
Громадяни, які отримають листи від пенсійного фонду мають заповнити вкладені туди бланки згідно зі зразками та надіслати їх до управління праці та соціального захисту населення відповідного району. Для тих громадян, хто не отримає листи порядок залишився той що був. Вони мають звернутися до управління праці при собі необхідно мати паспорт, або інший документ, який засвідчує особу, довідки про доходи всіх членів сім’ї. Нагадую, що до доходів відносяться і земельні ділянки, і земельні паї, і будь які інші доходи, а не лише заробітна плата. Всі довідки про доходи громадяни надають самі. Довідки про оплату житлово-комунальні послуги управління збирає своїми силами.

Д.: Чи мають право на субсидію, громадяни які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги?
Н.М.:
Ці громадяни мають право на отримання субсидії, але не слід забувати про те що вони зобов’язані сплачувати свою обов’язкову частку платежу. Якщо отримувач субсидії не сплачує свою частину платежу, це буде враховуватись при оформленні субсидії, такі громадяни не матимуть право на субсидію. На даний час планується прийняти нормативні документи, які б надали право громадянам, які мають заборгованість станом на 1.12.2006 року також отримувати субсидію без реструктуризації заборгованості.
Як будуть здійснюватись перерахунки тим, хто вже користується державною допомогою?
Н.М.:
Громадяни, які отримують житлову субсидію, отримають перерахунок автоматично, всім іншим потрібно звернутися для оформлення.
Хто бажає оформити житлово-комунальну субсидію можуть звернутися з питаннями за тел. гарячої лінії 37-26-12 та 54-11-32.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут