Попри заборону, черкаський депутат вільно купує пиво в МАФах (ВІДЕО)

"Пивні" пригоди депутата. Міський обранець, попри заборону, вільно купує пиво в МАФах. Як і решта містян. Такі висновки ВІККівського експерименту. Усе – у межах циклу "Депутати теж люди". Як порушують закон черкаські "пивні" бізнесмени, знає наша Ірина Малюкова.

За героя чергового сюжету з циклу "Депутати теж люди" – Руслан Зоря. Багаторазовий учасник депутатських битв з продавцями алкоголю.

Ірина Малюкова, кореспондент: "Руслан Зоря неодноразово ратував у міськраді за те, щоб заборонити у МАФах продаж спиртного. Руслане, чим тоді увінчались успіхи?"

Руслан Зоря, депутат міськради: "То було звернення до Верховної Ради, щоб внести зміни у правила торгівлі. Надати місцевим осередкам, міськрадам право визначати місця торгівлі. Міська рада того часу це звернення не підтримала. Тоді ми пішли іншим шляхом. Із Костянтином Стратілатовим ми розробили проект закону"

Він зараз на розгляді у Верховній Раді. Якщо пройде, міська рада сама визначатиме точки продажу алкоголю.

Костянтин Стратілатов, член Громадської ради при міському голові м. Черкаси: "У нас в Черкасах існує прецедент, коли в 2011 році міська рада заборонила торгівлю в МАФах, але потім підприємці скасували це рішення в судовому порядку"

Поки ж перевіряємо нововведений "пивний закон". За ним продаж пива в МАФах без ліцензії та касового апарату заборонений.

Що порушує закон, продавчиня знає. Та її це не бентежить. За кілька хвилин до нас підходить власник наливайки. Із собою несе ліцензію та касовий апарат. Каже: документи зараз в стадії переоформлення.На питання про зовнішню рекламу також уже має відповідь. Новий закон власника відверто обурює.

У другому МАФі нам показали ліцензію, та чек не дали. Мовляв, касовий апарат забрала податкова. На перевірку.

Костянтин Стратілатов, член Громадської ради при міському голові м. Черкаси: "Зараз є новація 2015-го року. У тому, що частина акцизного збору йде в місцевий бюджет. А акцизний збір отримується саме, коли отримується чек через касовий апарат"

Прямуємо до наступної точки продажу. Тут нам показують ліцензію. І навіть дають чек.

Ірина Малюкова, кореспондент: "Із третьої спроби нам вдалося купити пляшку пива. Навіть із чеком. Порушенням тут є лише зовнішня реклама, яка так і муляє око"

Руслан Зоря, депутат міськради: "Я думаю, що має бути адміністративна відповідальність, мають бути збільшені розміри штрафів. І ми приходимо до того, що має бути муніципальна поліція чи міліція, яка може без рішень суду здійснювати демонтажі"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net