Новини на ВІККАВіККА-новиниПопри заборону, АТОвці передали черкаському музею фронтові експонати (ВІДЕО)

Попри заборону, АТОвці передали черкаському музею фронтові експонати (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Рештки "Граду", гільз та гранат. З буремного Сходу цей фронтовий арсенал потрапив до черкаського краєзнавчого музею. З лінії фронту його привезли АТОвців та волонтери. З якою метою, а головне якими зусиллями, – розкаже Яна Федоровська.

Патрони, гільзи, гранати та РПГ. Це лише маленький арсенал з того, що кожного дня бачать АТОвці на українському Сході. Ось такими уламками майже всуціль устелена фронтова земля, розповідає кіборг Сергій.

Чоловік більше року захищав незалежність рідної країни. Кілька місяців тому мобілізувався і повернувся додому. Але тут, на мирній Черкащині, з подивом побачив, пересічні мешканці майже нічого не знають про будні війни через відсутність аби якогось наочного спомину про криваві бої в зоні АТО.

Сергій Черетний, кіборг: "Мина взорволась, осколок прилетел – звучит просто. Но реально если люди посмотрят какие бывают осколки, как он летит с бешеной скоростью, попадает в ногу, перебывают ногу ногу напрочь, или кость".

Кожний такий залізний уламок для бійців – болюча пам'ять.

Які бувають снаряди та від яких знарядь – розповідає волонтер Олександр. Привезти на мирну землю війну в уламках – то спільна справа волонтерів та АТОвців. У колекції є і вже зникаючі експонати, які заборонені в користуванні, і звичайні патрони. Та вивезти навіть шматок заліза з передової – великий труд, бо неофіційно державою це заборонено.

Олександр Мусієнко, керівник волонтерської групи "Помощь народа": "Закона никокого нету, это не является боеприпасом. Оно все обезврежено. Мы и по школам везем и музеям. Но какие-то установы есть, чтоб не перевозить но везем, с блокпостами, милицией договариваемся".

Привезти реальні бойові набої їх попрохали самі музейники. Працівники хочуть створити окрему експозицію пам’яті Революції Гідності і війни на Сході. Поки для цього саме збирають матеріал.

Тетяна Григоренко, старший науковий співробітник краєзнавчого музею: "Дуже цінні для нас експонати, бо ми самі не можемо туди поїхати тому дуже вдячні волонтерам. І закликаємо взагалі жителів області долучатися до справи, бо події цієї війни треба відтворити і щоб наші покоління знали, що там діється насправді".

Музейники жартують, отримують нові експонати бартером, обмінюючи використані боєголовки на харчі. Для АТОвців, що зараз перебувають на передовій, вони назбирали свою передачу. Тут і смаколики, і теплий одяг. Через кілька день музейний пакунок поїде прямісінько у Піски.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Побив касира і забрав цигарки: у Черкасах затримали чоловіка

Черкаські патрульні по гарячих слідах затримали ймовірного грабіжника. Екіпаж патрульних отримав виклик на службовий планшет "Грабіж". Оперативно прибувши на місце...

На Черкащині попрощаються із загиблим воїном

Канівська громада втратила 24-річного жителя села Хмільна, захисника України Олександра Садового. Про це повідомляє пресслужба Канівської міськради.  Після строкової служби...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x