Попит на кров зростає: донори в дефіциті

Кількість онкозахворювань та гострих лейкемій невпинно зростає. Щороку до обласного центру дитячої онкології та гематології потрапляють до сорока дітей зі страшним діагнозом. Серед дорослих ситуація ще гірша. Тільки з діагнозом захворювання крові цьогоріч в обласному центрі гематології проліковано понад сімсот вісімдесят осіб. Після жорсткої хіміотерапії, аби врятувати життя, кожному пацієнту потрібно переливати компоненти крові. Утім, донорів катастрофічно бракує. На станції переливання необхідних запасів теж немає. Близькі постраждалих змушені шукати самотужки та ще й за великі гроші. Куди поділись безкорисні донори та скільки неофіційно коштує одна здача крові – у спеціальному репортажі з’ясовувала Ольга Скорик.

В обласному центрі дитячої онкології та гематології постійна боротьба за маленькі життя. Нині тут більше десяти дітей, які в юному віці добре знають, як це, коли падають показники аналізів.
Юрій Осадчий, 14 років: «Після хімії аналізи падають, і мама каже, що треба донора, буває, що терміново, бо там тромбоцити і все-таке дуже швидко падає після хімії. Трохи ноги болять. Як аналізи збільшуються, то вже краще. Ходжу нормально. А так не дуже ходжу».
Це все наслідок жорстокої хіміотерапії, покликаної знищити злоякісну пухлину.
Ірина Іванова, завідувачка Обласного центру дитячої онкології та гематології: «Параллельно с опухолевыми клетками уничтожаются

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут